В Міністерстві оборони пообіцяли, що 24 безпілотники "Bayraktar" надійдуть на озброєння ЗСУ у 2022 році

Після "вибухового" дебюту БПЛА Bayraktar в зоні ООС на Донбасі в уряді заговорили про необхідність придбання нової партії ударних безпілотників у Туреччини. Зокрема, в Міністерстві оборони вже анонсували, що наступна партія БПЛА може надійти на озброєння ЗСУ у 2022 році.

"Наші турецькі партнери публічно оголосили, що вони беруть українські двигуни для оснащення "Байрактарів". Ми ще додатково плануємо придбати безпілотники у наступному році. Вони будуть застосовуватися, оскільки ми маємо боронити нашу незалежність, у тому числі відповідно до 51 статті статуту ООН (стаття декларує право держави на самооборону - ред.), - заявив новопризначений міністр оборони Олексій Рєзніков.

Ймовірно, що мова йтиме про закупівлю 24 нових БПЛА - раніше саме таку цифру озвучив головнокомандувач Збройними Силами України генерал-лейтенант Валерій Залужний. При цьому варто відзначити, що вартість закуплених раніше безпілотників (2 комплекти та 12 дронів "Bayraktar" в цілому) у 2021 році становила 69 мільйонів доларів.

Зауважимо, що перші 12 БПЛА Bayraktar ЗСУ отримали навесні 2021 року (закуплені вони були ще у 2019 році). В комплекті із БПЛА Туреччина також поставила і ракети до них, проте до 26 жовтня 2021 року безпілотники використовувалися виключно для повітряного патрулювання та розвідки. Втім, порушення "режиму тиші" з боку російських найманців, внаслідок якого загинув український військовослужбовець, змусило командування Об'єднаних сил застосувати Bayraktar для знищення гаубиці Д-30 так званої "1-ї Слов'янської бригади ДНР" поблизу селища Гранітне.

Довідково: Bayraktar TB2 - безпілотний літальний апарат вагою 630 кілограмів, який здатен перебувати в повітрі 24 години, здійснювати вильоти дальністю 150 кілометрів та підійматися на висоту понад 7 кілометрів. БПЛА "Bayraktar" може нести чотири керовані протитанкові ракети UMTAS із лазерним наведенням, або коректовані планувальні високоточні авіабомби Roketsan MAM-C, MAM-L, здатні вражати нерухомі об'єкти та об'єкти, що рухаються, на відстані до 8 кілометрів.

Нагадаємо, Україна і Туреччина підписали кілька нових контрактів у сфері оборонно-промислового комплексу.

Нагадаємо, ударні безпілотники Bayraktar за декілька місяців перебування на озброєнні ЗСУ довели свою ефективність під час війни на Сході України.

Нагадаємо, Міноборони України зацікавлене в отриманні ракет Brimstone Sea Spear, які розробляє британська компанія.