Хворі на COVID-19 українці можуть взяти участь у клінічних дослідженнях одного з 31 препаратів від коронавірусу, які зараз розробляються провідними фармкомпаніями

Роботи по створенню ефективних препаратів для лікування коронавірусної пневмонії повним ходом йдуть в усьому світі - наразі відомо про 31 препарат, який розробляють різні фармацевтичні компанії. Взяти участь в клінічних дослідженнях одного з таких препаратів - за власним вибором - можуть ті українці, які наразі хворіють на COVID-19. Інформація про це з'явилася на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я.

Клінічним випробуванням будь-якого препарату (в т.ч. ліків проти COVID-19) завжди передують хімічні, фізичні, біологічні, мікробіологічні, фармакологічні, токсикологічні та інші наукові дослідження, під час яких з'ясовується їх безпечність та специфіка. А от властивості препарату та реакції організму людини на нього виявляють саме під час клінічних випробувань, які, зазвичай, проходять у чотири фази.

Як зазначають в МОЗ, найчастіше українці беруть участь в 3-й фазі досліджень, під час якої виявляють ефективність ліків, їх дозування та можливі реакції.

Зробити внесок в медицину і боротьбу з пандемією хворі на COVID-19 українці можуть долучившись до випробувань та обравши той чи інший препарат зі списку, опублікованому на сайті Державного експертного центру. Там же розміщена спеціальна форма, в якій вказано місце проведення дослідження, його назва, країна-організатор, перелік лікарських засобів та їх дозування.

Як зазначають у МОЗ, подібні дослідження, в яких беруть участь українці, проводяться на професійному рівні, який підтверджено експертними організаціями ЄС та США.

Нагадаємо, голова фармацевтичної компанії Moderna Стефан Бансел зробив прогноз стосовно того, коли закінчиться пандемія COVID-19.