18 листопада Білорусь перестала постачати в Україну електроенергію

В Україну більше не буде надходити білоруська електроенергія. Припускають, що зупинка постачання пов'язаназ зупинкою енергоблоку БелАЕС. Про зупинку роботи АЕС повідомило Міненерго Білорусі.

Через припинення постачання з Білорусі, Україна може втриатити 400 МВт потужностей своєї енергосистеми.

Надалі Міненерго Білорусі може відновити постачання. Для цього білоруська країна врахує "технічні можливості". Блок припинив роботу після спрацювання автоматичної системи захисту. Наразі проводяться діагностичні роботи.

За словами колишньої керівниці Міненерго, Ольги Богуславець, зупинка відбулася виключно через припинення роботи 1-го енергоблоку БелАЕС.

"17 листопада о 10:33 дією автоматики був зупинений перший енергоблок Білоруської АЕС. Як наслідок імпорт електроенергії на сьогодні де-факто зменшився з 415 до 200-300МВт. Планові показники на завтра та післязавтра дорівнюють нулю".

На думку Богуславець, припинення постачання суттєво не вплине на баланс енергосистеми України. Також експертка доповнила свій коментар, зазначивши, що на імпорт електроенергії не варто надто покладатися, адже вони не є гарантованими.

Це підтверджує нагальність вирішення актуального питання стосовно енергетичної незалежності.

Варто зазначити, що Білорусь відновила постачання електроенергії в українську енергосистему 6 листопада. У повідомлені білоруського енергетичного відомства імпорт мав тривати весь місяць.

До цього діяла заборона Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Вона передбачала, що Україна не може імпортувати "світло" з Білорусі.

Також у своєму блозі Ольга Богуславець розповіла про те, скільки споживає Україна у пікові періоди доби.

"Попит на електроенергію в період максимального навантаження в Україні атомна генерація покриває трохи більше половини. При цьому теплова генерація, яка працює на вугіллі, - чверть від потреби! Запаси вугілля на ТЕС - 370 тис.тонн. Середньодобова поставка вугілля в листопаді - 52,5 тис.тонн, витрата - 63,8 тис.тонн.", - зазначила спеціаліст.

Що каже Укренерго

У відомстві зазначають, що споживання електроенергії за 17 листопада 2021 року становило 477,2 млн кВт∙год. В цілому Україна знизила темпи споживання у порівнянні з прогнозованими показниками на 1,3%.

"Комерційний імпорт електроенергії з енергосистеми Білорусі з 01:00 години 18 листопада (за Київським часом) імпорт електроенергії з Білорусі в "ОЕС України" припинено", - повідомили у відомстві.

На інтерактивній мапі сайту видно, що наразі Білорусь не постачає електроенергію. Зате Словаччина передає Україні 25 МВт-год. Водночас українські мережі імпортують електроенергію до Румунії та Словаччини.

Навіщо в Україні хочуть створити оператора накопичення енергії.

Один з найбільших інвестиційних банків, ЄБРР, який інвестує у зелену енергетику, може згорнути діяльність в Україні.

Енергокриза неминуча? Україна запросила аварійне постачання електроенергії з Білорусі