Деякі уряди хочуть заборонити енергомісткий майнінг криптовалют

Майнінг криптовалют, таких як біткойн (ВТС) та Етереум (ЕТН) може зазнати обмежень через велику енергомісткість, за даними дослідження Кембриджського університету та Digiconomist, майнінг криптовалют споживає енергії вдвічі більше за всі шведські підприємства та побутові потреби.

Генеральний директор Шведського управління фінансового нагляду та Шведського агентства з охорони навколишнього середовища прийшли до висновку, що майнінг криптовалют слід заборонити, про це йдеться на шведському ресурсі Financial Stability.

Більше того, уряд Швеції закликає заборонити майнінг криптовалюти за принципом доказу роботи (Proof of Work) на всій території Європейського Союзу.

Чиновники впевнені, що попри соціальну вигоду, криптовалюти надто сумнівні, задля майнінгу цих активів витрачається велика кількість електроенергії, а також збільшується вуглецевий слід.

Урядовці запевняють, що без заборони майнінгу, ЄС не вдасться виконати зобов’язання щодо покращення кліматичної ситуації.

Задля підтвердження протоколу Proof of Work користувачів спонукають використовувати дедалі складніші обчислення, та запускати більше агрегатів, які потребують потужних систем охолодження. На це витрачається величезна кількість енергії.

"За оцінками дослідження, найбільші криптоактиви, Bitcoin та Ethereum, разом споживають приблизно вдвічі більше електроенергії на рік, ніж уся Швеція", — зазначили автори.

У Норвегії вже відповіли на пропозицію шведського уряду.

Норвегія розглядає заходи, які б боролися з впливом майнінгу криптовалют на навколишнє середовище, повідомив міністр уряду Бьорн Арільд Грам. Він зазначив:

"Хоча майнінг криптовалют та його базова технологія можуть представляти деякі можливі переваги в довгостроковій перспективі, сьогодні важко виправдати широке використання відновлюваної енергії".

"Наразі ми розглядаємо потенційні політичні заходи для вирішення проблем, пов’язаних із майнінгом криптовалют. У контексті цієї роботи ми розглянемо рішення, запропоновані шведськими регуляторами, і нашою метою будуть спільні європейські правила в цій сфері".

Експерти вважають, що до 2024 року лише майнінг біткойну може споживати більше енергії, ніж Італія.

Зараз вирішення одного завдання в блокчейні "спалює" стільки ж енергії, скільки домашнє господарство за тиждень.

Основна проблема постає через екологію та споживання енергії.

"Швеції потрібні відновлювані джерела енергії, на які націлилися виробники криптоактивів, для зміни клімату наших основних послуг. Ширше використання майнерами загрожує нашій здатності дотримуватися Паризької угоди", — стверджують вони.

Європейська комісія, яка запроваджуватиме будь-яке регулювання криптовалют на рівні ЄС, повідомила, що заохочує галузь до переходу від енергоємних доказів роботи блокчейну до менш вимогливих протоколів, таких як proof of stake та гібридні моделі консенсусу.

Також у Єврокомісії заявили, що вона вже працює над просуванням "більш стійких форм технологій блокчейн". Комісія також заявила, що встановила "амбіційні цілі щодо скорочення викидів" для цифрового сектора та просувала менш енергомісткі технології блокчейн через фінансування стартапів та прямий розвиток мережі блокчейн державного сектору.

Як відомо, Норвегія, і Швеція, а також інша північна країна Ісландія стали популярними місцями для майнерів криптовалют через їх велику кількість відновлюваної енергії та низькі ціни на електроенергію.

На тлі невтішних новин ціна основної криптовалюти почала падіння, і вже опустилася нижче своєї психологічної позначки у $60 000.

Друга за капіталізацією валюта Ethereum тенденційно теж знизилася в ціні, та й весь крипторинок "кровить" зазнаючи втрат.

Мільярдер вказав на головний недолік біткойну.

Мільярдер Кен Гріффін вважає криптовалюти своєрідною фінансовою пірамідою.

Яка криптовалюта стала найдорожчою у 2021 році.