В майбутньому за колонізацією Марсу людство може спробувати колонізувати Меркурій

Фанати "Зоряних війн" пам'ятають вигадану вулканічну планету Мустафар, на якій розгорнувся один із найдраматичніших епізодів космічної опери. Потоки розпеченої лави та отруйних газів, неймовірна спека - все це робило планету непридатною для життя, та, разом з тим, вона була джерелом цінних для космічної економіки ресурсів. Перша планета нашої Сонячної системи - Меркурій - дуже схожа на фантастичний Мустафар як умовами, так і наявністю важливих природних ресурсів.

Втім, про можливість колонізації Меркурію донедавна мріяли лише письменники, оскільки вчені справедливо вважали, що вижити на планеті, де немає атмосфери, а денна температура сягає 427 градусів за Цельсієм, людина не може.

Разом з тим наукові дослідження останніх десятиліть дозволили дізнатися про Меркурій більше, а відтак - почати теоретизувати на тему його потенційної колонізації. Зараз вчені знають, що незначний нахил осі Меркурія робить його полярні області затіненими та відносно прохолодними - там навіть може бути водяна крига у обсязі від 100 мільярдів до 1 трильйона тонн.

З огляду на це ще у 1992 році британський математик Річард Тейлор запропонував концепцію так званого паратерраформування, яка передбачає будівництво гігантського купола поблизу одного з полюсів планети. З часом під цим куполом були б створені умови, за яких могли б жити і працювати колоністи.

Інша концепція, створена NASA, передбачає будівництво колоній під поверхнею планети - для цього згодилися б прокладені лавовими потоками тунелі і гроти, які, ймовірно, є на Меркурії, оскільки його структура в дечому подібна до місячної (на Місяці існування таких тунелів вже доведено). В цих порожнечах під поверхнею колоністи були б захищені від сонячної радіації та надвисокої температури, а замкнений простір міг би слугувати для збереження штучно створеної атмосфери.

Та чи потрібен людству Меркурій в якості планети-колонії? Вчені вважають, що так, оскільки є всі підстави знайти у ґрунті Меркурія значні запаси гелію-3, який може стати важливим джерелом екологічно чистої енергії на Землі й вирішальним фактором у розвитку економіки Сонячної системи в майбутньому. Крім того, на Меркурії можуть бути великі поклади руд, які можна використати для будівництва космічних станцій.

Нагадаємо, майбутньою столицею Марсу може стати Нюйва - урбаністичне місто, яке захищатиме своїх мешканців від суворих природних умов.

Нагадаємо, вчені вважають, що з часом Марс можна було б повернути до життя.

Нагадаємо, майбутні колонізатори Марсу стартуватимуть з нового космодрому в Техасі, який будує Ілон Маск.