Нафтогаз звернувся до Уряду з проханням виділити 123 мільярди гривень на додаткову закупку блакитного палива взимку

Спираючись на зростання ціни на газ на світових хабах, та неможливості впровадити в Україні ринкові ціни, через постанову Кабміну, Нафтогаз затребував в Уряду кошти на понадпланові витрати. Про це повідомляє РБК-Україна.

У повідомленні йдеться, що через зростання цін на газ та впровадження фіксованої ціни в Україні, у Нафтогаза зросли видатки та знизилися доходи.

Нафтогаз просить 123 млрд гривень на витрати, які виникли через ці чинники. У тому числі і на закупівлю газу взимку, що складає майже третину з цієї суми.

Про це підтверджено в інформаційній записці від Нафтогазу України до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

У записці йдеться, що існує дві причини чому виникли додаткові витрати - це ріст ціни на газ на світових ринках та обмеження його вартості для українців.

У Нафтогазі зазначають, що на газ власного видобутку буде витрачено на 33,7 млрд гривень більше ніж зазвичай.

Також йдеться про закупку трьох мільярдів кубів імпортного газу необхідного для опалювального сезону. На такі закупи Нафтогазу потрібно 44,5 мільярда гривень.

Гроші газова компанія планує отримати від оператора ГТС України.

У записці йдеться про те, що джерелом для понад планових витрат можуть бути надходження від Оператора ГТС у розмірі 51,2 млрд грн.

24 вересня Денис Шмигаль у Верховній Раді України на «Годині питань до Уряду» зазначив, що коштів для планової діяльності головної газової компанії країни Нафтогаз - вистачає. А Україна на понад дев'яносто відсотків готова до опалювального сезону. Також прем’єр прозвітував, що в підземних газосховищах запаси газу перевищили 18, 5 мільярдів кубометрів, Це більше ніж у 2018-му та 2017 роках.

https://www.youtube.com/watch?v=tAhiUnKbtNk

Народні обранці вирішили перекроїти бюджет 2022 та збільшити витрати на 40 мільярдів грн.

Економіст вважає, що для зниження тарифів на комуналку необхідні інші кроки від влади.

Чи будуть переголосовувати закон проти олігархів, та чи такі страшні помилки у ньому допущені.