Хто може повернути кошти

Податкове законодавство в Україні передбачає повернення частини податку на доходи фізосіб. Таке можливо згідно з Податковим Кодексом.

Повертаються витрати на освіту, медицину та страховку, якщо фізособа доведе свої витрати. Також повертаються кошти за витрати отримання доступного житла за державними програмами, оплату допоміжних репродуктивних технологій, відсотки за іпотечним кредитом, внески на благодійність, пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Для отримання коштів слід звернутися з заявою у Податкову за місцем реєстрації та подати декларацію про майновий стан та доходи до 31 грудня включно.

У декларації слід зазначити суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, та вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. Крім декларації слід додати документи, які підтверджують ці витрати.

Сума повернення залежить від розміру офіційної заробітної плати. Щоб приблизно розрахувати, на яку суму ви маєте право, слід помножити витрати на 18%.

Тут варто пам’ятати, що сума до повернення не буде більшою аніж було заплачено податок на фізосіб. Повернути податки в Податковій мають впродовж двох місяців.

Слід пам’ятати, що витрати не переносяться на наступний рік. Тобто, якщо ви плануєте повернути частину податків за минулий 2020 рік, то слід подати декларацію до кінця 2021 року.

Якщо ви витратили гроші за кордоном, то така процедура не діє.

У податковій пояснюють, що в Україні мало хто користується цією можливістю, тоді, як у інших країнах повернення податків для багатьох сімей є суттєвим доходом. Необхідно подати заяву із зазначенням номера рахунку в установі банку, на який буде перераховано знижку.

"Якщо платник виявив суми, які не були враховані у поданій ним декларації для отримання податкової знижки, то він може подати нову декларацію "Звітна нова" до 31 грудня включно", - зазначають у податковій.

Нагадаємо, податок на доходи фізосіб сплачується з кожної зарплати. Розмір податку – 18%.

У Верховній Раді готуються до розгляду податкового законопроєкту № 5600 у якому пропонують прибрати норми про сплату ПДВ забудовниками, про оподаткування продажу сільгосппродукції та самозахопленої землі.

Нова криза світового масштабу цілком ймовірно розпочнеться з Китаю, через ймовірне банкрутство забудовника Evergrande.

З 2022 року в Україні зросте податок на нерухомість, який сплачують особи, що володіють житлом із площею, яка перевищує норму.

В парламенті запропонували виділити 3 мільярди гривень на допомогу бізнесу, що працює в "червоній" карантинній зоні.