Світ криптовалют для багатьох є чимось несерйозним, на кшталт гри, такий собі пан або пропав

І у цьому є зерно правди, взяти, наприклад, волатильність, яка відбулася нещодавно з основною критовалютою, славнозвісним біткойном.

Наприкінці жовтня, криптовалюта стрибнула та подолала позначку у 66 тис доларів. І це при тому, що у жовтні торгувалася на рівні 40 тисяч доларів за ВТС. Потім зросла ще, до 68 тисяч доларів. Капіталізація перевершила три трильйони доларів. Але вже 16 листопада продемонструвала стрімке зниження до 60 тис доларів.

Серед гравців на ринку біткойна є як оптимісти, так і скептики, які так чи інакше впливають на настрої в середині галузі. Індійський мільярдер Ніхіл Камат вважає недоліком біткойну те, що він не гарантується владою.

Камат є співзасновником брокерської компанії Zerodha. Коментуючи останні події навколо біткойна, у своєму Twitter він зазначив, що не розуміє цінності криптовалют. На його думку цифрова валюта, яка підкріплена фіатною валютою так звані стейблкойни - набагато цікавіша та цінніша для інвестування.

"Проблема з біткойном у тому, що це 1000 різних, але схожих монет. Якщо валюту може створити будь-яка людина, то який у ній сенс? Якби 100 років тому 20 зі 100 моїх сусідів запустили свою власну валюту, я б віддав перевагу тій, у якої найбільше "м'язів", тобто, підтриману урядом", – пише Камат.

Цікаво, що криптоіндустрія вважає Індію одним з найвигідніших крахн, де найближчим часом може відбутися цілковите сприйняття криптовалют. Багато хто з гравців на ринку криптовалют розраховували на законодавство, яке мало створити привабливі умови для трейдингу та обігу криптовалют в побуті.

Брати Ніхіл та Нітін Камат заснували дисконтну брокерську компанію Zerodha у 2010 році. Зараз вона обслуговує 5 мільйонів клієнтів, що робить її найбільшою у країні.

Вони вкладають інвестиції у фінтех-компанії та підприємства, які сприяють розширенню доступу до фінансових послуг. За даними Forbes брати Камати спільно займають 86 місце в рейтингу найбагатших людей Індії .

На противагу мільярдерів з Індії, засновник американської інвестиційної компанії SkyBridge Capital Ентоні Скарамуччі навпаки закликає купувати біткойн та прогнозує підвищення ціни на основну криптовалюту до 2023 року до 500 тисяч доларів.

Яким буде курс біткойну до кінця року, прогноз аналітиків.

Мільярдер Кен Гріффін вважає криптовалюти своєрідною фінансовою пірамідою.

Яка криптовалюта стала найдорожчою у 2021 році.