"Нагорода" у вигляді тисячі гривень, обіцяна президентом Зеленським вакцинованим українцям, буде профінансована з держбюджету

Нещодавня обіцянка президента Володимира Зеленського щодо виплати 1000 гривень тим українцям, які пройдуть повний курс вакцинації від COVID-19, викликала у суспільства чимало питань, причому одне з них стосувалося фондів, з яких на втілення цієї ініціативи будуть взяті гроші. Пізніше стало відомо, що кошти будуть виділені з бюджету, а саме - із фонду підтримки підприємств, постраждалих від коронавірусу. Про це на брифінгу 16 листопада заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Це кошти з державного бюджету, звичайно. Це наші із вами кошти, – розповів прем'єр-міністр.

За словами голови уряду, програма виплати "президентської тисячі" розпочнеться наприкінці 2021 та діятиме протягом всього 2022 року.

Примітно, що пізніше прем'єр-міністр уточнив деталі отримання цих грошей: за словами Дениса Шмигаля, сума не підлягатиме оподаткуванню, не впливатиме на отримання громадянами субсидій та буде виплачуватись на віртуальні картки власників мобільного застосунку "Дія".

"Кошти в розмірі 1000 гривень будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через "Дію". Їх можна буде витратити на придбання квитків в кінотеатри, театри, на концерти, на заняття спортом та подорожі по Україні потягом або літаком", - розповів прем'єр.

За словами прессекретаря президента Сергія Нікіфорова, старт програми відбудеться 19 грудня, причому гроші зможуть отримати лише ті українці, які вакцинуються після цієї дати, оскільки програма спрямована на підтримку постраждалого від карантинних обмежень бізнесу та на заохочення громадян до вакцинації.

"Влада не напряму дає гроші бізнесу, влада видає гроші людям – таким чином підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися – тобто вбиваємо одним пострілом двох зайців", - розповів Нікіфоров, зауваживши, що мова йде не про "живі" гроші, які можна витратити на будь-що, крім послуг, передбачених програмою.

Ініціатива президента Зеленського викликала бурхливу реакцію в соцмережах, поділивши користувачів на прихильників та критиків ідеї. Так, приміром, інвестиційний банкір Сергій Фурса вважає, що сама ідея поганою не є, проте не буде вона і дієвою, оскільки тисячу гривень, яку, до того ж можна витратити лише певним чином, не можна вважати ефективним стимулом для переконаних антивакцинаторів.

Скріншот: facebook.com/sergey.fursa

Журналіст та заступник головного редактора видання "Українська правда" Євген Будерацький своєю чергою порівняв "тисячу Зеленського" зі схожими виплатами, до яких часто вдавалися політики для підвищення власного рейтингу.

Скріншот: facebook.com/evgen.buderatsky

Не обійшлося і без фотожаб та карикатур, які після поширення новини про "тисячу за вакцинацію" заполонили соцмережі.

Нагадаємо, попри високу смертність від COVID-19, в уряді заговорили про стабілізацію епідеміологічної ситуації в Україні.

Нагадаємо, через погіршення епідемічної ситуації Євросоюз виключив Україну із "зеленого списку" країн, безпечних для відвідування.

Нагадаємо, МОЗ розширило перелік професій з обов'язковою вакцинацією.