Журнал Time визначив найкращі винаходи 2021 року

2021 рік став роком винаходів і технологічних розробок, які, можливо, і не претендують на епохальні, проте здатні зробити наш світ трохи кращим. Ось лише деякі з кількох десятків розробок, які було визнано найбільш вдалими за версією журналу Time.

NVIDIA Omniverse

Останнім часом в наше життя увійшло поняття "метавсесвіт", тож розробники активно працюють над створенням "заліза" для комфортного використання віртуального середовища. Зокрема, компанія NVIDIA пропонує інженерам, дизайнерам та художникам здатну розширюватись відкриту платформу NVIDIA Omniverse, за допомогою якої вони зможуть співпрацювати як у VR, так і в реальному світі. Платформа надає можливість створювати та продавати додатки, розширення, коннектори для того, щоб розширити її можливості.

Adobe Super Resolution

І знову штучний інтелект, але цього разу - застосований для того, щоб зробити фото яскравішими та чіткішими. Зокрема, функція Adobe Super Resolution в програмах Lightroom та Photoshop дозволяє перетворити 12-піксельні фото на 48-піксельні так, щоб зображення на знімку не перетворилося на розмите та нечітке.

Перероблення використаного пластику

У боротьбі за порятунок планети від сміття своє слово сказала компанія LEGO, яка планує в недалекому майбутньому випускати свої знамениті конструктори із перероблених пластикових пляшок. В компанії вже встигли показати, якими будуть екологічно чисті "цеглинки" майбутніх конструкторів та заявили, що вони будуть повністю безпечними та якісними.

Boom XB-1

Над поверненням світові пасажирського надзвукового літака працюють не лише NASA в тандемі з Lockheed Martin: у 2021 році компанія Boom Supersonic запропонувала свою версію такого літака, створивши власну технологію безпечних та швидкісних перельотів.

Класика вічна

Знамените авто Ford F-150 Lightning тепер доступне своїм шанувальникам у оновленому варіанті - машина стала електромобілем з потужністю у 2,4 кВ. Втім, і це не межа: більш дорогі моделі, Lariat та Platinum, мають потужність у 9,6 кВт, можуть заряджатися від домашньої станції та в разі відключення електрики можуть протягом декількох діб виконувати функцію генератора для цілого будинку.

Ample

Найшвидшу в світі зарядну станцію для електромобілей пропонує компанія Ample: цей змінний акумуляторний модуль можна повністю зарядити всього за 10 хвилин. Особливість розробки в тому, що модульні акумулятори Ample підходять практично для будь-якого електромобіля.

Комп'ютер, яким можна керувати подумки

Система Stentrode призначена для людей, тіло яких паралізоване, але вони самі перебувають у свідомості. За допомогою спеціального програмного забезпечення сигнали, що генеруються мозком, оцифровуються та переводяться в команди для комп'ютера.

Samsung Galaxy Z Flip3

Смартфон Samsung Galaxy Z Flip3 відзначили за те, що виробник вдало поєднав функціональність із портативністю "розкладачок" нульових. Z Flip також компактний, як пристрої двадцятирічної давності, але замість крихітного дисплея та фізичної панелі набору номера ви отримуєте великий 6,7-дюймовий дисплей і додатковий екран на передній кришці, щоб читати повідомлення, коли гаджет закрито.

Тренажер і тренер водночас

Тренажер Tonal контролює тренування в режимі реального часу, залежно від ваших результатів, як це зробив би особистий тренер. Замість цього "заліза" для створення необхідного навантаження тут використовується двигун з електромагнітним опором, здатний створювати опір до 90 кг.

Робот-компаньйон для маленьких пацієнтів

Штучний інтелект вміє відстежувати емоції дитини та реагувати на них на основі внутрішньої пам'яті, пояснюючи важливість тих чи інших медичних процедур в ігровій формі. Як показали перші проби, маленький робот Robin виявився для дітей переконливішим, ніж медичний персонал.

Нагадаємо, раніше експерти порадили 5 напрямків автоматизації за технологією "розумний дім", які варто впровадити вже сьогодні.

Нагадаємо, фахівці з OSINT-досліджень визначили найбільш безпечні для зберігання особистих даних месенджери.

Нагадаємо, експерти 5 найуспішніших стартапів, які змогли "вийти в люди" за допомогою проєкту Kickstarter.