У Мотор Січі анонсують серійне виробництво вертольотів

Компанія "Мотор Січ", яка входить до Ліги оборонних підприємств України оголосила, що за півтора два роки зможе випускати вертольоти МСБ. Кілька моделей, зазначають на підприємстві вже на 90% відсотків готові для початку виробництва.

Директор з корпоративних прав та інвестицій Мотор Січ Володимир Семенов, відзначати вже зроблена левова частка:

"У нас сьогодні розроблена конструкторська документація. Ми освоїли 90% компонентів і складових вертольотів МСБ - 2 і МСБ-8".

Він також повідомив, що всі складові крім фюзеляжу-освоєні на виробництві. А для того, щоб випускати власний фюзеляж слід долучати державу.

"Якщо держава допоможе, то вже наступного року, або через 1,5-2 роки, ми будемо говорити про можливість серійного виробництва вертольотів в Україні".

За словами Семенова уряд повинен розуміти, що не тільки розробка важлива в діяльності підприємства, а й розгортання власного виробництва. Без державної підтримки це зробити практично неможливо, або дуже складно.

Зараз модернізовані Мі-8МСБ виготовляють зі старих корпусів виготовлених ще в СРСР.

Зараз компанія співпрацює з 230 підприємствами, для підтримки виробництва.

Семенова каже:

"Крім ДКР необхідно проводити підготовку серійного виробництва. Це вимагає набагато більшої уваги, ніж проведення дослідно-конструкторських робіт".

На закупівлю технологічної лінії з виробництва нових лопатей було витрачено близько $500 млн.вже з наступного року на АТ "Мотор Січ" планують почати серійне виробництво всіх видів опорних лопатей для різних моделей вертольотів.

Композитні лопаті для вертольотів виготовляються за американською технологією і мають втричі більший термін придатності за металеві.

16 листопада стало відомо про те, що Мотор Січ підписала угоду з турецькою компанією Baykar Makina на поставку двигунів для БПЛА. Компанія Baykar Makina хоче використовувати на своїх БПЛА Akıncı різні двигуни Українського Виробництва.

Україна і Туреччина підписали кілька нових контрактів у сфері оборонно-промислового комплексу.

Скільки Україна заробляє на продажу військової техніки.

Ударний безпілотники Bayraktar на озброєнні ЗСУ довели свою ефективність.