Протягом останніх 8 років IT-галузь в Україні невпинно розвивається, приносячи економіці мільярдні прибутки та заробляючи репутацію у світі

Про те, що IT-галузь в Україні розвивається шаленими темпами, красномовно говорять статистичні дані: лише в минулому, 2020 році, "айтішніки" заробили 5 мільярдів доларів для економіки держави, а кількість фахівців збільшилася на 16%. Однак, нові працівники потрібні галузі, як повітря - потрібні настільки, що компанії готові "з нуля" і власним коштом навчати майбутніх спеціалістів з інформаційних технологій та набирають навіть людей, які не мають базової технічної освіти, повідомляє видання Телеграф.

За словами власників провідних українських технологічних компаній, потенціал вітчизняного ринку IT величезний, а перспективи подальшого розвитку досить обнадійливі. Так, на думку глави компанії EPAM в Центральній та Східній Європі Юрія Антонюка, IT-ринок України можна сміливо назвати зрілим та масштабним, оскільки відгуки замовників переважно є схвальними, а українські "айтішники" у світі вважаються висококласними спеціалістами.

"Не можна сказати, що в Україні є якийсь набір трьох-п’яти компаній, які живуть і розвиваються. Навпаки, регулярно з’являються нові гравці, стартапи та напрямки. І все це в сукупності говорить про хороший потенціал ринку", - переконаний Антонюк.

IT-галузь в Україні має майже 20-літню історію, проте швидкими темпами вона почала розвиватися 8 років тому і за весь цей час продемонструвала тенденцію до стабільного зростання. Примітно, що частка IT в загальному експорті країни у 2020 році досягла 8,3%, тоді як у 2013 році вона становила лише 1,58%. Сьогодні в Україні налічується до 5 тисяч компаній, які займаються інформаційними технологіями; при цьому їх послуги мають попит в усьому світі.

Не секрет, що зарплати в IT-галузі високі - навіть обдаровані початківці здатні заробляти близько 800 доларів на місяць (що, погодьтесь, чимало для України). Закономірно, що з набуттям професіоналізму співробітником, зростає і його зарплатня, яка може становити вже 4 тисяч доларів.

"Ми імпортуємо гроші в Україну, але експортуємо попит. Гроші, які ми імпортуємо, залишаються в країні: ІТ-фахівці витрачають їх тут, купують в Україні нерухомість, створюють стартапи, вони не виводять капітал за кордон", - відзначає віцепрезидент компанії SoftServe Володимир Семенишин.

Розуміють важливість галузі для України і в уряді: нещодавно міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що ІТ-освіта потребує реформування, яким займеться спеціально створена робоча група. Ця ж група розроблятиме законопроєкт, які дозволять ринку праці в даній галузі розвиватися й надалі.

Нагадаємо, президент Зеленський обговорив питання цифрової трансформації в Україні з очільником корпорації Microsoft.