Президент Зеленський пообіцяв, що віялових відключень електроенергії в Україні не буде

До України прямують сім вантажних кораблів із вугіллям, закупленим з метою запобігання віялових відключень електроенергії протягом осінньо-зимового сезону. В тому випадку, якщо цього вугілля не вистачить для успішного проходження опалювального сезону, для запобігання кризовим ситуаціям будуть пущені в дію додаткові енергоблоки на українських АЕС - зокрема, на Рівненській та Запорізькій. Про це президент Володимир Зеленський заявив у відеозверненні, опублікованому на офіційній сторінці в Facebook

"Нестачі не буде. Крім українського вугілля, буде сім кораблів Panamax, які прибудуть до українських портів найближчим часом. Вугілля, яке ми доставляємо морем, повністю закриває потреби енергетичної сфери до кінця цього року", – запевнив голова держави.

При цьому Зеленський порадив не вірити ЗМІ, які розповсюджують інформацію про майбутні віялові відключення електроенергії, наголосивши, що "держава не залишить без тепла і світла".

Примітно, що імпортером обіцяного головою держави вугілля виступила компанія ДТЕК, яка належить Рінату Ахметову. В компанії обіцяють, що вугілля буде використано для потреб як ТЕС, що належать ДТЕК, так і для потреб державного "Центренерго".

"Імпортером цього вугілля виступила наша компанія. Воно допоможе станціям ДТЕК та державній Центренерго підтримати роботу української енергосистеми", повідомили у ДТЕК.

Примітно, що наразі невідомо, про який саме обсяг імпортованого вугілля наразі йде мова, але враховуючи, що вантажопідйомність кораблів класу Panamax становить від 60 до 80 тонн, ймовірніше за все, йдеться про 420-560 тонн вугілля.

Варто зауважити, що за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, для успішного проходження опалювального сезону Україні необхідно 10 мільйонів тонн вугілля. При цьому станом на 11 листопада кількість вугілля у сховищах ледве перевищує 400 тисяч тонн.

Нагадаємо, ряд постачальників електроенергії в різних регіонах України опублікував графіки відключень світла.

Нагадаємо, Україна вдруге з початку місяця запросила про аварійні поставки електроенергії.

Нагадаємо, нестачу вугілля на українських ТЕЦ і ТЕС під час пікових навантажень компенсуватимуть природним газом.