НБУ розповів, чому гривня "міцна"

Курс гривні останніми днями похитнувся, на міжбанку поведінка нацвалюти демонструє послаблення, Нацбанк підвищив курс долара до гривні станом на 16 листопада на 22 копійки вище ніж у попередній банківський день.

Але великі обсяги іноземної валюти, які знаходяться на ринку України впливають на стан гривні. Стабільності нацвалюти також сприяє новина про позитивні зрушення та співпрацю з МВФ.

У Нацбанку зазначають, що основною рушійною силою у перевазі пропозиції над попитом є кон’юнктура світового ринку для основних товарів українського експорту.

"Позитиву на валютному ринку додають новини про те, що набувають чинності закони, які містять зміни, як попередні заходи для затвердження Радою директорів МВФ першого перегляду виконання Україною програми stand-by", - зазначають у НБУ.

Фінансовий регулятор повідомив, що не малу роль у стабільній та міцній гривні грала державна компанія "Укренерго". За даними фінрегулятора, компанія продавала на валютному ринку кошти, залучені від розміщення євробондів на суму 825 млн доларів.

У НБУ зазначають, що протистояння на ринку у ці дні залежить від очікувань продажу обсягів валюти деякими компаніями та залучення іноземних коштів та наближенням сплати квартальних податків.

Також слід зазначити, що у НБУ фіксують пожвавлений інтерес до українських цінних паперів, ОВДП від іноземних інвесторів.

Раніше навесні, 2021 року, після того, як РФ стягувала свої війська до східних кордонів України для проведення військових навчань, ціна на ОВДП різко впала. Цього разу новини про скупчення російських військ поблизу кордонів з Україною, до такого не призвів.

Експерт фінансового ринку, Олександр Хмелевський зазначає, що до кінця року долар триматиметься на позначці 27 грн за долар. Нагадаємо, у бюджеті на 2022 рік, зазначається курс на початок року від НБУ – 28,6 грн. Цілком імовірно, що до початку року долар може зрости в ціні до цього показника.

У МВФ прогнозують на початок року долар в Україні по 27,4 грн. А Мінекономіки прогнозує, що впродовж наступного року американська валюа зросте до 28-29 грн за долар.

Аналітики впевнені, що міцна гривня має завдячувати експортерам, які показують чималі прибутки. Виручка від експорту продукції покращує стан нацвалюти.

Впродовж поточного року лише від експорту чорних металів було вторговано 11,5 млрд доларів, що на 80% вище ніж за такий же період (січень-вересень) у минулому році.

Восени завдяки рекордним урожаям ці тенденція продовжилася. За даними НБУ українці стали менше купувати валюту ніж продавати. Це хоч і не значно, та подіяло на стан нацвалюти.

Один з найбільших інвестиційних банків, ЄБРР може згорнути діяльність в Україні.

Біткойн знову демонструє максимальні показники ціни, причини та прогнози.

Американська компанія Cargill надасть Україні кредит у розмірі 250 мільйонів євро.