Попри високу смертність від COVID-19, епідеміологічна ситуація в Україні починає стабілізуватися

В уряді заговорили про можливе послаблення карантинних обмежень огляду на зменшення кількості нових виявлених випадків COVID-19 та збільшення частки вакцинованого населення. Зокрема, про те, що плато "третьої хвилі" коронавірусу Україна вже досягла, після чого ситуація почала стабілізуватися, під час селекторної наради з президентом заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Так, за словами голови уряду, минулого тижня в Україні виявили 139 тисяч нових випадків COVID-19, тобто, на 13 тисяч випадків захворювання менше, ніж протягом попереднього тижня. Водночас на 4 тисячі випадків зменшилася кількість госпіталізацій, а кількість українців, які пройшли повний курс вакцинації, перевищила 56 тисяч осіб, тобто - 28% населення країни.

З огляду на це, на думку Шмигаля, дві області - Луганська та Херсонська - невдовзі можуть перейти із "червоної" зони карантину до "помаранчевої". Разом з тим, через високий рівень захворюваності до "червоної" зони ризикує перейти Вінницька область.

Стабілізація рівня госпіталізацій, на думку міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка є позитивним сигналом проходження піку захворюваності, втім, про перемогу над коронавірусом поки не йдеться.

"Це ще не перемога над вірусом. Кількість випадків захворювання та рівень госпіталізації перебуваються на досить великих значеннях. Тому потрібно нарощувати темпи вакцинації та дотримуватися карантинних вимог", – додав Ляшко.

Попри оптимістичні заяви уряду та МОЗ, вже 16 листопада епідеміологічна ситуація в Україні знову погіршилася - станом на ранок вівторка стало відомо, що за попередню добу було виявлено понад 16 тисяч нових випадків зараження. Крім того, Україна вкотре побила сумний рекорд зі смертності від коронавірусу - протягом 15 листопада зафіксовано 838 летальних випадків (попереднє найбільше значення було встановлено 9 листопада, коли померло 833 особи).

Втім, за словами Віктора Ляшко, подібна ситуація цілком вкладається у загальносвітову тенденцію, за якою при стабілізації кількості нових випадків зараження зберігається високий рівень смертності від коронавірусу.

Примітно, що заохочувати українців вакцинуватися влада збирається за допомогою грошових виплат: так, за словами президента Володимира Зеленського, особи, які отримали обидві дози вакцини, невдовзі зможуть розраховувати на виплату у розмірі 1 тисячі гривень, для чого їм потрібно буде зареєструватися в додатку "Дія".

Нагадаємо, через погіршення епідемічної ситуації Євросоюз виключив Україну із "зеленого списку" країн, безпечних для відвідування.

Нагадаємо, МОЗ розширило перелік професій з обов'язковою вакцинацією.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я дозволило щеплення дітей від COVID-19.