Володимир Зеленський пообіцяв кожному щепленому заплатити по тисячі гривень через додаток Дія

У своєму зверненні 15 листопада Зеленський вирішив оголосити українцям добру звістку про подолання піку захворюваності та пообіцяв підтримати всіх українців, які щепилися від коронавірусу.

У своїй промові Зеленський заявив, що програма почне працювати з 19 грудня. Вона спрямована на підтримку українського бізнесу.

За гроші, які нарахує держава за щеплення, можна буде купити абонемент у спортзал, сходити в кіно, музей або помандрувати в середині країні потягом, автобусом чи літаком.

"За ці гроші можна придбати абонемент у спортзал або фітнес клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал, чи виставочний центр, або купити квитки для мандрівок всередині країни на внутрішні авіа та залізничних перевезень", - зазначив Зеленський, та підкреслив, що в першу чергу держава піклується про літніх людей. Тому вона діятиме не один місяць.

Всього на програму виділено шість мільярдів гривень - три мільярди виділять до нового року, та ще три у наступному. Цього вистачить по тисячі заплатити 6 мільйонам щеплених українців.

Для тих, у кого нема смартфону, держава розроблятиме інші альтернативні рішення, щоб всім вакцинованим дати змогу отримати тисячу.

Зеленський також заявив, що існують й інші програми підтримки підприємців, які вже працюють, проте про 8 тисяч для підприємців, які були торік – промовчав.

За даними МОЗ від початку компанії вакцинації, яка розпочалася у квітні 2021 року, щепилося 21 218 965 українців, але дві дози отримали вже 8 887 415 осіб. За минулий тиждень вакцинувалося 1,6 млн осіб.

Показники захворюваності коронавірусною хворобою почали знижуватися, що дало підставу Зеленському стверджувати, що пік хвилі COVID-19 минув.

За тиждень, за словами глави держави, на тринадцять відсотків знизився рівень госпіталізації, на шість відсотків знизився рівень захворюваності, а кількість тих хто одужав перевищує кількість захворілих.

За даними глави МОЗ Віктора Ляшка, вагомим чинником у просуванні вакцинації стали обмеження, які ввели у червоних зонах, та які стосувалися обмеження виходу на роботу без щеплення. На одному з брифінгів Ляшко зазначив, що кількість людей, які отримали першу дозу майже дійшла до позначки 40% від загальної кількості українців.

"Першу дозу вакцини вже отримали 39,4% українців, повністю завершили курс вакцинації 28% українців", - зазначив глава МОЗ.

Найбільше щепилися кияни, їх у списку – 61%, далі йде Київська та Полтавська області.

Нагадаємо, голова ООН Антоніу Гуттеріш у своїй промові зазначив, що слід вакцинувати 70% населення, щоб вірус відступив.

Варто зазначити, що наразі в Україні 17 областей та Київ знаходяться у червоній зоні. Проте вже на наступному тижні їх може бути 18. Але якщо позитивна динаміка знизиться, то у Луганська та Херсонська області можуть перейти до жовтої зони.

У жовтій зоні знаходяться Тернопільська та Кіровоградська зони. А помаранчеві наразі є Вінницька, Полтавська, Закарпатська, Харківська та Чернівецька області.

Генеральний секретар ООН, Антоніу Гутерриш, звернувся до світової спільноти та запропонував план імунізації.

Попри те, що Україну виключили зі списку «зелених» країн, у 12 країн Європи можна подорожувати.

МОЗ розширило перелік професій з обов'язковою вакцинацією