Україна і Туреччина підписали кілька нових контрактів у сфері оборонно-промислового комплексу

Україна та Туреччина плідно, продуктивно, а головне - прибутково співпрацюють у сфері оборонно-промислового комплексу ось уже протягом 4-х років. За цей час обидві країни успішно реалізували понад 30 проєктів, причому товарообіг контрактів, укладених в оборонній сфері, сягнув 1 мільярда доларів, про що стало відомо за підсумками виставки SAHA Expo у Стамбулі, повідомляє Укрінформ.

"За останні 4 роки ми збільшили кількість спільних проєктів і зараз їх понад 30. Загальний товарообіг досягає 5 млрд доларів, 1 млрд з яких – це оборонні контракти, підписані за останні 3-4 роки. Ми рухаємося в бік спільних бізнес-моделей", - сказав технічний директор Baykar Makina Халюк Байрактар.

Розвиткові співробітництва між країнами сприяє той факт, що протягом останніх десятиліть кількість підприємств, що працюють на "оборонку", в Туреччині сягає 1,7 тисячі. Втім, не пасе задніх і Україна, яка має унікальний досвід в оборонній промисловості - так, протягом виставки SAHA Expo було укладено кілька нових контрактів між турецькими підприємствами та українськими "Івченко-прогрес" (входить до складу ДП "Укроборонпром" та спеціалізується на проектуванні, виготовленні та модернізації авіадвигунів) і "Мотор Січ" (ремонт та сервісне обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів).

Згадані контракти стосуватимуться випуску двох версій безпілотника Akinci, одна з яких (ударна) буде комплектуватися новітніми турбогвинтовими двигунами МС-500 від АТ "Мотор Січ" (перша версія оснащується турбовальними двороторними двигунами АІ-450Т).

Крім того, з ДП "Івченко-Прогресс" була підписана угода щодо закупівлі партії турбореактивних двоконтурних двигунів з форсажною камерою АІ-322Ф для перспективних безпілотних винищувачів Mius.

Довідково: на виставці SAHA (Стамбульська асоціація компаній оборонної, авіаційної та космічної промисловості) Ехро Україна представлена об'єднаною експозицією ДК "Укрспецекспорт", стендами компаній "Мотор Січ", "ФЕД", "Івченко-прогрес", "Радіонікс", ТОВ "Оборонні технології", асоціації "Укравіапром", Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Харківського національного авіаційного університету.

Нагадаємо, ударні безпілотники Bayraktar за декілька місяців перебування на озброєнні ЗСУ довели свою ефективність під час війни на Сході України.

Нагадаємо, Збройні сили України потрапили в топ-25 найсильніших армій світу та в першу десятку - серед армій Європи.

Нагадаємо, Міноборони України зацікавлене в отриманні ракет Brimstone Sea Spear, які розробляє британська компанія.