NASA покаже космічну станцію зовні у прямому ефірі

Двоє астронавтів NASA продемонструють у прямому ефірі вихід у відкритий космос. Запуск астронавтів за межі Міжнародної космічної станції відбудеться 30 листопада. Про це повідомила космічна агенція на своєму сайті.

Астронавти будуть замінювати несправну антенну систему. Деталі будуть попередньо висвітлені прес-конференції.

У повідомлені йдеться, що NASA транслюватиме як подію пресконференції так і вихід у відкритий космос.

Відомо, що астронавти NASA Томас Маршберн і Кайла Баррон вийдуть зі шлюзу Quest близько 7 ранку, щоб замінити вузол антени S-діапазону (SASA) на запасний.

Космічна станція передає низькошвидкісний голос і дані за допомогою польотних контролерів на землі по S-діапазону радіочастот. Пряма трансляція розпочнеться о 5:30 ранку.

У космічному центрі імені Джонсона NASA в Х’юстоні відбудеться прес-конференція для попереднього перегляду виходу в відкритий космос о 14:00. Середа, 17 листопада. Учасники:

Для зацікавлених осіб буде відбуватися онлайн-брифінг. Пресконференція відбудеться онлайн через обмеження безпеки, пов’язані з триваючою пандемією COVID-19. Будь-хто, хто слідкує за брифінгом у соціальних мережах, може задати запитання за допомогою #AskNASA.

Очікується, що вихід у відкритий космос займе близько шести годин 30 хвилин. Маршберн і Баррон працюватимуть на фермі порту 1 (P1), де змонтована антена. Антена нещодавно втратила здатність надсилати сигнали на Землю через супутникову систему відстеження та передачі даних NASA.

Хоча антена не мала особливого впливу на роботу станції, її вирішили все таки замінити. Тим паче, що запасний модуль вже знаходиться на МКС.

Зазначається, що попри те, що один модуль вийшов з ладу, інші, додаткові, які працюють за іншими принципами – справні та пердають відео та хвилі зв’язку справно.

Протягом усього виходу в відкритий космос Маршберн буде працювати в тандемі з роботизованою рукою Canadarm2. Астронавт Маттіас Маурер з Європейського космічного агентства керуватиме роботизованою рукою зсередини космічної станції.

Зазначають, що космонавт Маршберн буде у скафандрі з червоним маркуванням, а Баррон вийде у відкритий космос у непомаркованому скафандрі.

Для Маршберна це буде вже п’ятий вихід у відкритий космос, а Кайла здійснить свою першу «вилазку».

У цілому, космонавти -техніки вже 245 разів будуть виходити у відкритий космос щоб провести технічні роботи з обслуговування та модернізації станції.

Раніше повідомляли, що МКС встановила новий рекорд з перебування людини на станції. Це дає можливість проводити унікальні дослідження і технологічні демонстрації, які допомагають підготуватися до тривалих місій на Місяць і Марс, а також покращують життя на Землі.

За цей час 249 людей з 19 країн відвідали орбітальну лабораторію, де було проведено майже 3000 дослідницьких досліджень від дослідників із 108 країн і регіонів.

Цікаво, що за останні роки Україна не брала участь у міжнародних космічних проєктах. Участь нашої країни у міжнародному проекті "Артеміда", який передбачає висадку на Місяці та Марсі, має стратегічне значення для української космічної галузі.

Раніше наші фахівці розробили цілий спектр технологій систем зближення та стикування космічних апаратів. Одним з найвідоміших є система "Курс", яка є фундаментом подальших розробок.

NASA відтермінувала повернення людини на Місяць.

Україна планує запустити до 2025 року сучасні супутники в космос, які слугуватимуть для військових цілей.

Ілон Маск взявся будувати перший зоряний космодром