У Міненерго розповіли, що буде на випадок відсутності транзиту газу

Міністерство енергетики у співпраці з Оператором газотранспортної системи, розробили план реагування у разі часткового або повного припинення транзиту газу через системи ГТС. Чи вдасться врятувати українську ГТС, і чи їй щось загрожує у випадку відсутності російського газу в мережі, написали "Українські Новини".

Зазначається, що українські газові мережі вже не раз функціонував у режимі часткової (2014, початок 2020 року), та навіть у режимі повної відсутності транзиту двадцять два роки тому, в 2009 році.

У енергетичному відомстві розробили алгоритм дій, так званий Національний план, якщо трапиться кризова ситуація.

В компанії "Оператор ГТС України" підкреслюють, що постійно проводять роботи, забезпечуючи оновлення систем для того, щоб українці в будь-якому разі не залишиться без газу.

Якщо російський газ у мережі буде відсутній, то тиск для подачі газу буде подаватися компресійними установками, які будуть створювати необхідний тиск.

Зараз відповідний тиск створює транзитний газ, проте в разі його відсутності, тиск можна створити, постачанням з підземних сховищ, з газу власного видобутку, та імпортованого блакитного палива.

У 2009 році було модернізовано українською ГТС та вона тепер може працювати як в режимі стандартного потоку, так і у режимі реверса з заходу там де розташована група підземних сховищ. Реверсний режим роботи був протестований на початку 2020-го року, коли Газпром знизив обсяги транзиту газу через Україну.

Цікаво, що Україна розробляє ініціативу, спрямовану на постачання водню у країни ЄС, це може стати трендом та врятувати ГТС, адже якщо загерметизувати шви, то по трубах якими тече блакитне паливо до європейців, може попрямувати "зелений водень".

Розробка видобутку водню та транспортування водню в країни Європи розглядають в Україні разом з західними партнерами, такими як Німеччина.

Кілька кроків для того, щоб знизити вартість електроенергії, що пропонують фахівці.

Хто заплатить за кредит від МВФ, невеликі видатки на розвиток соціальної сфери у бюджеті 2022 року.