Майбутньою столицею Марсу може стати Нюйва - урбаністичне місто, яке захищатиме своїх мешканців від суворих природних умов

Висадка людини на Марсі - питання не надто далекого майбутнього, адже лише протягом 2021 року там побували три роботизовані місії, які вписали нову сторінку в історію дослідження Червоної планети. Отже, якщо колонізація найближчого сусіда Землі вже не видається чимось фантастичним чи неймовірним, вчені вирішили: настав час подумати про те, як зробити життя перших "марсіан" комфортним та повноцінним навіть у надзвичайно складних природних умовах. Так в рамках конкурсу, влаштованого організацією The Mars Society, виник проєкт урбаністичного марсіанського міста Нюйва, яке в майбутньому може стати столицею Марсу та домівкою для багатьох поколінь людей, повідомляє видання Science Focus.

Від звичної нам концепції міста Нюйва відрізнятиметься вертикальною орієнтованістю - воно складатиметься з мережі заглиблених у скелю гротів. Це необхідно для того, щоб захистити жителів від впливу марсіанської радіації та низької температури - навіть на екваторі планети, де має бути розташована Нюйва, температура опускається до -103 градусів за Цельсієм.

Попри незвичне планування, Нюйва має бути цілком комфортабельною, адже всередині гротів розташовуватимуться вулиці, сади, водойми - загалом, все те, що потрібно людині для того, щоб не почуватися тимчасовим гостем на іншопланетній науковій станції.

Разом з тим Нюйва має стати максимально самоокупною, виробляючи для своїх жителів продукти харчування, одяг, житло, електроенергію, споживчі товари, транспортні засоби та машини. Необхідні компоненти для всього цього також мають видобуватися на Марсі.

Говорячи про Нюйву, як про столицю Марсу, розробник концепції передбачають побудову п'яти міст в екваторіальній частині Червоної планети - їх має розділяти відстань у декілька тисяч кілометрів, а кожне з них повинно стати прихистком для 200-250 тисяч людей.

Зараз місто Нюйва (назва відсилає нас до китайської міфології, за якою Нюйвою звали богиню-захисницю людства) існує лише на папері. Проте зараз планується будівництво серії демонстраційних об’єктів проєкту на Землі для перевірки концепції та її різних технологічних рішень.

Нагадаємо, вчені вважають, що з часом Марс можна було б повернути до життя.

Нагадаємо, майбутні колонізатори Марсу стартуватимуть з нового космодрому в Техасі, який будує Ілон Маск.

Нагадаємо, величезні об'єми льоду на поверхні Марса в майбутньому можуть стати цінною сировиною для видобутку водню.