З лав підсудних у радники, чим похвалилися у Мінцифрі

Після гучного затримання хлопця, який ідентично скопіював дизайн державного додатка Дія, та якому загрожувало до шести років в’язниці став радником Мінцифри.

Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації Євген Єнін у своєму Facebook.

Тепер 21-річний юнак буде займатися проєктом, який має залучити молодь до процесів цифровізації.

Важливо зазначити, що на думку голови Мінцифри, Михайла Федорова, хлопця не можна вважати хакером, адже він не зламував базу даних, а лише розробив ідентичний дизайн.

За словами Федорова, проблема в тому, що цей хлопець не знайшов можливості реалізуватися своїм здібностям.

"І тому ми вирішили поєднати людину, яка є цільовою аудиторією, із проектами, які ми хочемо запустити".

Євген Єнін зазначив, що перед законом хакер відповість, як годиться, його справу розглядатиме суд.

Також він розповів деталі:

"Горе-хакер" створив програмне забезпечення, що ідентично копіювало дизайн державного додатку "Дії". Користувачі могли купити несправжній сервіс за 100 гривень, а всі гроші приходили на особисту картку та карту його сестри", - зазначив Єнін.

Наразі він є радником на громадських засадах в одного із заступників міністра. Федоров сказав, що це був єдиний випадок, коли міністерство вчинило так.

За словами голови Мінцифри, хлопець буде працювати над соціально-значущими проєктами. Він буде займатися розробкою дизайну соціальної реклами щодо вакцинації.

21-річний хлопець з Запорізької області, який створив додаток до смартфонів, працюватиме у проєктах Міністерства цифрової трансформації. Раднику міністра внутрішніх справ Антону Геращенку сподобалася ідея Федорова про "виправні роботи в IT

Він каже, що затриманий знається на програмуванні та сам збірає весь дизайн у програмі Figma.

Зазначається, що підроблений додаток Дія давав змогу неповнолітнім дітям купувати дорослі та заборонені товари. Попався розробник коли стали таким чином уникати вакцинації.

Федоров зазначив, що ті, хто купують подібні сервіси, будуть відповідати за законом про підробку документів. Перевірити фейкову Дію та викрити підробку можна було з легкістю, адже вона не була під’єднана до державних реєстрів.

Нещодавно ми писали, що ІТ-галузь в Україні стрімко розширюється, і спеціалістів бракує.

В ЗСУ похвалилися, що отримають потужний розвідувальний супутник, що про нього відомо.

Nvidia створила найпотужніший у світі міні-ПК.