Ряд постачальників електроенергії в різних регіонах України опублікував графіки відключень світла

Уряд продовжує запевняти українців в тому, що осінньо-зимовий період країні вдасться пройти без віялових відключень електроенергії. Втім, надії на це лишається все менше: річ у тім, що запаси вугілля, якими володіють державні та приватні ТЕЦ і ТЕС, закінчуються - станом на 11 листопада кількість вугілля у сховищах ледве перевищує 400 тисяч тонн, а в деяких регіонах світло на певний час уже почали відключати. Щоправда, енергокомпанії запевняють - такі відключення пов'язані з плановими ремонтними роботами.

Зокрема, графіки тимчасових відключень вже опублікували постачальники електроенергії у кількох областях - Черкаській, Полтавській, та Сумській. В Чернігові, своєю чергою, споживачів сповістили про те, що дозволена потужність з розподілу електричної енергії встановлена на рівні 3 кВт.

Цікава ситуація склалася у Києві та Київській області: зокрема, міський голова столиці Віталій Кличко попередив - за умови різкого похолодання, віялових відключень електроенергії у Києві не уникнути, що не позначиться на тарифах для споживачів, проте відіб'ється на вартості продуктів харчування. Водночас приватна компанія ДТЕК опублікувала листопадовий графік відключень електропостачання для мешканців передмістя столиці, пояснивши його необхідністю проведення планових ремонтних робіт.

В будь-якому випадку, те, що відбувається в Україні зараз, можна назвати "підготовкою до блекауту" - так, на думку Голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенко, зі справжніми віяловими відключеннями електроенергії українцям доведеться зіштовхнутися у січні та лютому. При цьому, впевнений експерт, деякі підприємства, діяльність яких напряму залежить від використання електроенергії, можуть бути переведені на нічний режим роботи.

"Це торкнеться феросплавних заводів, зокрема заводу "Дніпроспецсталь". На кілька днів відключають електроенергію в Київській та Одеській областях. Постраждають і невеликі села, їх можуть відрізати від електроенергії", - вважає Попенко.

Думки експертів стосовно того, чи вдасться Україні швидко поповнити запаси вугілля, збігаються - в будь-якому випадку, на це потрібно близько 2,5 місяців при тому, що вугілля потрібне уже тут і зараз.

Водночас прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що газу і вугілля в Україні достатньо для проходження осінньо-зимового сезону. За словами голови уряду, 8 мільйонів тонн вугілля, за словами Шмигаля, Україна забезпечить шляхом власного видобутку, тоді як ще 2 мільйони тонн будуть "дозамовлені по імпорту". Всього ж для проходження опалювального сезону вітчизняним ТЕЦ та ТЕС необхідні 10 мільйонів тонн, які, в разі перебоїв чи нестачі палива, в уряді сподіваються компенсувати природним газом.

Нагадаємо, Україна вдруге з початку місяця запросила про аварійні поставки електроенергії.

Нагадаємо, нестачу вугілля на українських ТЕЦ і ТЕС під час пікових навантажень компенсуватимуть природним газом.

Нагадаємо, Україна пообіцяла відмовитись від використання вугілля в енергетиці до 2040 року.