40-мільярдна українська космічна програма передбачає створення супутників із розділенням в 0,5−1 метри

Український супутник "Січ-2-30", який до 30-річчя Незалежності планують запустити на орбіту наприкінці 2021 або на початку 2022 року, попри численну критику - досить сучасна та потужна розробка, яка дозволить Україні після тривалої перерви знову заявити про себе, як про космічну державу. Втім, цивільна "Січ" буде лише першим етапом; наступним буде створення та запуск супутників спостереження, які зможуть з успіхом слугувати військовим, заявив в інтерв'ю виданню Новое время голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай.

За словами Тафтая, "Січ-2-30" розроблялася з 2017 року, тож вважати супутник застарілим не варто. Крім того, за своїми технічними характеристиками він випереджує своїх європейських "колег" - супутники спостереження Sentinel-2. Втім, свої вади є і у нього: приміром, "Січ" не може отримувати зображення у хмарну погоду, а його просторового розділення - 7 метрів - недостатньо для того, щоб зробити досить чітку картинку.

Натомість наступне покоління супутників, які планують запустити в Україні, матиме розділення уже в 0,5−1 метри - його буде достатньо для того, щоб "розгледіти" з орбіти те, що відбувається на території країни, в деталях. Саме тому такі супутники стануть великою підмогою не тільки для науковців, а й для рятувальників, які зможуть отримати чітку "картинку" зони лиха в разі виникнення, приміром, масштабних лісових чи степових пожеж.

Крім того, враховуючи постійну напружену ситуацію, пов'язану із агресією Росії на Донбасі, даними майбутніх супутників зможуть скористатися ЗСУ та розвідка - супутники спостереження зможуть надавати Україні детальну інформацію про переміщення військової техніки та живої сили ворога.

Зрозуміло, що амбітний проєкт України потребуватиме грошей, і чималих (ключовими і найбільш витратними є саме проєкти зі створення системи супутників) - з цією метою уряд готовий виділити 15 мільйонів гривень до 2025 року. Решту коштів, передбачених на реалізацію Державної космічної програми, планують отримати з джерел, дозволених чинним законодавством - тобто, від інвесторів.

Нагадаємо, Україна планує запустити 6 супутників до 2025 року в рамках Державної космічної програми.

Нагадаємо, в найближчі чотири роки Україні знадобляться 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми.

Нагадаємо, у Канаді хочуть побудувати космодром, де запускатимуть український ракетоносій Циклон 4-М.