В 2022 році український стартап Coolon планує налагодити серійне виробництво власних електровантажівок

Криворізька компанія Coolon Motors, яка декілька років працювала над створенням вітчизняної "міської" електровантажівки, нарешті готова запустити свою розробку у масове виробництво, яке, орієнтовно, буде розташовано у Львові. Про це в інтерв'ю виданню AUTOGEEK розповів засновник проєкту CoolOn Віталій Бризгалов.

"Вантажівка буде по-справжньому made in Ukraine – збирати ми її будемо на орендованих потужностях у Львові. Вже приймаємо замовлення, але грошей за це поки що не беремо", – заявив Бризгалов.

Виробництво вантажівки Coolon стартує у 2022 році, при цьому протягом першого року виробник випустить 2000 електромобілів, а надалі наростить темпи виробництва до 20 000 автомобілів на рік. Мінімальна вартість одного екземпляру вантажівки при цьому має скласти 16 тисяч доларів.

Примітно, що дефіцит напівпровідників, від якого наразі страждають найбільш відомі компанії світу, український стартап не зачепить - Coolon Motors знайшли вихід із ситуації, замінивши імпортовані мікросхеми на власні.

Електровантажівка CoolOn оснащена моторами різної потужності в діапазоні від 30 до 80 кВт і тяговою батареєю ємністю 40 кВт\г, завдяки чому вантажівка зможе розганятися до 90 кілометрів на годину. Однієї зарядки акумуляторів вистачає на 300 кілометрів пробігу - наразі це не так і багато, проте для виконання функцій вантажного автомобіля в межах великого міста поки що достатньо. При цьому, за словами Віталія Бризгалова, CoolOn не тільки екологічна, а й набагато дешевша за бензинове чи дизельне авто в експлуатації, оскільки регулярні підзарядки акумуляторів обійдуться у 55 доларів на місяць (проти 400 доларів для авто на звичних видах палива).

Головна особливість CoolOn — модульна конструкція. Завдяки змінній колісній базі планується створювати модифікації вантажопідйомністю від 1,5 до 2,5 тонн, що дозволить замовнику вибрати необхідну версію під свої потреби.

Нагадаємо, уряд Японії схвалив розробку летючого автомобіля, визнавши її цілком безпечною та надійною для пасажирів.

Нагадаємо, в Україні створили унікальний танк-амфібію Storm.

Нагадаємо, у Tesla заявили про готовність продавати свою розробку автопілоту.