Генеральний секретар ООН, Антоніу Гутерриш, звернувся до світової спільноти та запропонував активізуватися у напрямку розробки плану імунізації населення

У відеозверненні до Паризького форуму 11 листопада, Генсек застеріг, заявивши, що фактори, які загрожують нашому світові є надзвичайно великими. За словами Гуттериша, людство ще не стикалася з такими викликами.

Він поставив у один ряд кліматичну кризу, яка загрожує планеті у один ряд з провалом імунізації населення.

На думку Генсека, пандемія Covid-19 не лише спричинила багато смертей, позначилася на економіці країн, алей посилила і без того вражаючу нерівність між багатими та бідними.

Гуттериш зазначив, що майже через рік після розробки вакцини мільярди людей все ще чекають на першу дозу. У своїй промові закликав розробити міжнародний план імунізації від коронавірусу, щоб до червня 2022 прищепити 70% населення планети.

"Нам потрібен міжнародний план вакцинації, який дозволить як мінімум подвоїти темпи виробництва та розподілу вакцин, щоб досягти показників вакцинації населення у 70% у першій половині 2022 року", - сказав він.

Без ефективного захисту громадського здоров’я та широкої економічної експансії в усьому світі, важко розв'язувати інші проблеми, такі як сфера зайнятості, освіти, охорони здоров’я, гендерної рівності тощо.

Паризький форум миру проходить з 11 по 13 листопада в Парижі і цього року зосереджується на зменшенні глобальних розривів. На форумі очікується близько тридцяти глав держав.

В Україні вакцинація триває шаленими темпами, через рівень захворюваності та смертність українці різко кинулися до пунктів вакцинації. Утворюються черги, але щодня фіксують сотні людей, які помирають від наслідків коронавірусної хвороби.

У ВООЗ зазначають, що єдиним захистом від летального випадку може бути вакцинація. Вакциновані люди легше переносить захворювання та не потрапляють у реанімацію через коронавірус.

Натомість ті хто не вакцинувався піддають свої життя небезпеці.

За даними МОЗ за минулу добу від коронавіруса загинуло понад 700 людей. За добу було вакциновано 279 136 людей вакциновано проти COVID-19.

МОЗ розширило перелік професій з обов'язковою вакцинацією.

Без сертифіката на вихід, чи можуть звільнити невакцинованих працівників.

Амністія фейкових COVID-сертифікатів: що буде з українцями