Криптовалюти це досить молодий фінансовий інструмент, нещодавно біткойну виповнилося лише 13 років, але йому вже пророкують крах

Насправді, біткойн — що це таке та як до нього ставитися, досі не має чіткого визначення. Будь-який фінансист або економіст, трейдер чи інвестор має власну думку, а у "клубі мільйонерів" точаться дискусії, чи варто інвестувати в цей актив.

Кен Гріффін, мільярдер, генеральний директор американського хеджфонду Citadel, вважає, що біткойн невдовзі очікує крах, і його замінить Ethereum. Про це він заявив на онлайн-саміті The New York Times DealBook.

Варто зазначити, що Citadel керує капіталом понад 40 мільярдів доларів, це чверть обсягу торгівлі на фондовому ринку США.

Гріффін вважає криптовалюти своєрідною фінансовою пірамідою та скептично ставиться до біткойна. Він зазначає, що ВТС має кілька недоліків, це великий рівень енергоспоживання для майнінгу, у разі перевантаження мережі, швидкість транзакцій надзвичайно низька, та вразливість перед кібератаками.

На думку мільярдера альткойн Ethereum набагато досконаліший та невдовзі витіснить біткойн. Це буде можливо завдяки більшій кількості транзакцій за секунду, скороченню енергоспоживання та низьким комісіям.

Проте й на Ethereum на думку Гріффіна нема надії, його витіснить більш захищений та дозволений цифровий долар, або цифрова валюта.

"Я думаю, ми все ще не зрозуміли, чи хочемо ми потрапити у цей світ децентралізованих фінансів і чи потрібна нам недорога та ефективна платіжна система. Чи буде це вирішено криптоспільнотою або цифровим доларом?" – запитав Кен Гріффін.

При цьому до самої технології блокчейну він ставиться лояльніше. На його думку, це варта уваги технологія, та потужний спосіб підтримувати децентралізований реєстр у всьому світі.

"Люди зациклились на нових ідеях, і виникає побоювання, що частина цієї пристрасті не доречна, особливо, коли йдеться про криптовалюти".

У розмові про біткойн, Гріффін наголосив, що від майнінга біткойна потерпає й екологія. Мільярдер підкреслив, що майнінг є більшим внеском у глобальне потепління, ніж будь-яка форма оплати, яку ми сьогодні використовуємо в усьому світі разом.

Також Гріффін нарікав на дорогі транзакції. Наразі комісія за транзакцію коштує 4,1 долара, тоді як у популярних мережах коливається від 1,4% до 3,5%, а у таких як Mastercard, Visa і American Express близько 0,5%.

З іншого боку, майнінг біткойна також використовує найдешевші форми енергії, такі як відновлювані джерела енергії та надлишки енергії, які в іншому випадку були б витрачені даремно.

На запитання, чи стурбований тим, що ймовірно пропустив крипто-потяг, він відповів: "Я думаю, що потяг у певному сенсі все ще на станції…"

10 листопада біткойн встановив новий рекорд і досяг позначки $69 тис.

Біткойн знову демонструє максимальні показники ціни, причини та прогнози.

Ethereum став вигіднішою криптою для майнінга ніж біткойн.

Наприкінці жовтня основна криптовалюта продемонструвала ідеальний злет в ціні.