З 2022 року в Україні зросте податок на нерухомість, який сплачують особи, що володіють житлом із площею, яка перевищує норму

Податок на нерухомість, який в Україні сплачують власники квартир та будинків, площа яких перевищує 60 та 120 метрів квадратних відповідно, зросте на 21%. Платити більше, згідно зі змінами до Податкового кодексу, доведеться вже в 2022 році, причому на розмір податку прямо впливатиме розмір "мінімалки" за той рік, за який сплачується податок - він становитиме 1,5% від зарплати.

Варто розуміти, що оподаткуванню підлягають лише "надлишкові" метри: при цьому, якщо вартість такого метру в 2021 році становить 70,8 гривні, у 2022-му заплатити доведеться вже 90 гривень.

Примітно, що податок на нерухомість сплачується громадянами не до державного, а до місцевого бюджету, тож його розмір, як і норми "надлишкової" площі можуть бути зменшені або збільшені в залежності від рішення місцевих органів влади.

Що потрібно знати про податок на нерухомість власникам "надлишкових" метрів:

  • розмір податку не залежить від кількості членів родини власника будинку\квартири, прописаних на "метрах", які підлягають оподаткуванню;
  • податок сплачується виключно власником житла;
  • в разі оформлення права спільної власності на житло та спільного особового рахунку у власників, податок сплачуватиме власник за згодою сторін;
  • в разі оформлення права спільної власності на житло та наявності окремих особових рахунків, кожен із власників сплачуватиме свою частину податку;
  • податок на житло сплачується раз на рік;
  • оподаткуванню підлягають виключно "надлишкові" метри.

При цьому сплатити податок потрібно буде в період з 1 липня по 1 серпня 2022 року, але виходячи з того, що оплата, згідно із законодавством, проводиться за минулий (тобто, 2021-й) рік, зайвий метраж оподатковуватиметься ще за старими розцінками.

В тому випадку, якщо власник житла, яке підлягає оподаткуванню, так і не отримав відповідного сповіщення від податкових органів, варто звернутися до них самостійно, оскільки прострочення платежу на 30 днів карається збільшенням розміру податку на 10%. В тому разі, якщо платіж буде затримано на період, що перевищує 30 днів, податок на нерухомість зросте вже до 20%.

Нагадаємо, експерт пояснив, чому уряд має переглянути підхід до оподаткування та зняти податковий тягар з населення, переклавши його на бізнес.

Нагадаємо, уряд пропонує підтримати бізнес, який працює в "червоній" карантинній зоні, виділивши з цією метою 3 мільярди гривень з бюджету.

Нагадаємо, жорсткі перевірки витрат українців впровадять наприкінці 2022 року.