Рада ЄС виключила Україну з "зеленого списку", та рекомендувала країнам учасницям не впускати наших туристів, через загострення коронавірусної кризи

Однак до рекомендацій прислухалися не всі європейські країни, у принаймні дванадцять країн нашим співвітчизникам можна їхати подорожувати, адже рекомендації Ради ЄС дозволяють кожній країні на свій розсуд розв'язувати питання забороняти або дозволяти.

Цю інформацію розмістив голова МЗС України Дмитро Кулеба у Twitter.

За його словами, вже 12 країн ЄС зберегли можливість в'їзду для громадян України, за умов вакцинації. Деякі країни залишилися «зеленими» для українців, деякі країни дозволяють подорожувати лише із затвердженими сертифікатами про вакцинацію.

"Словаччина залишилася відкритою для подорожей українців, які пройшли повний курс вакцинації", - написав Кулеба.

Вже дванадцять держав ЄС зберегли можливості для подорожей українців. Він наголосив, що відомство працює для розширення можливостей для наших громадян.

Раніше Кулеба повідомив, що відкритими для туризму та мандрів є Кіпр, який став першою країною ЄС, яка зберегла можливість в’їзду для українців. Умови: повна вакцинація або негативні тести (до і після прибуття). До Кіпру доєдналися Єстонія, Хорватія, Нідерланди, Австрія, Чехія, Данія, Бельгія, Ірландія, Швеція та Франція. Варто зазначити, що для мандрівки до Ірландії необхідно мати візу.

Умови для в’їзду майже у всіх країн однакові, або повний курс вакцинації та негативний ПРЛ-тест, який дійсний 72 години. Або і те та інше. Деякі країни залишили правила та умови в’їзду українців тими самими, що й були, дехто посилив умови, або розширив. Наприклад, для в’їзду у деякі країни достатньо мати сертифікат про те, що ви перехворіли на ковід.

Детальні умови можна читати та ознайомлюватися на порталі міністерства.

Про умови в’їзду до держав світу можна прочитати на порталі міністерства закордонних справ, який присвячений подорожам в епоху пандемії. За даними інтерактивної мапи tripadvisor.mfa.gov.ua, є навіть такі країни, як не вимагають при перетині кордону повного курсу вакцинації. Це, наприклад Румунія.

Нагадаємо 9 листопада Рада ЄС виключила Україну з "зеленої зони" через погіршення ситуації з коронавірусом в Україні. Ще до рішення Ради, дві країни закрили для українців кордони, це Болгарія та Мальта. Через погіршення ситуації з коронавірусом, ці країни віднесли Україну до "червоного списку".

Для подорожей варто пам’ятати, що не всі вакцини визнані у ЄС, та куд з якою вакциною пускають, варто уточнювати на порталі в МЗС. Уточніть, які сертифікати дійсні у країні, до якої ви мандруєте.

Наприклад китайська вакцина CoronaVac не дасть можливість вільно пересуватися у Європі. Проте у Кіпр та Австрії такі щеплення визнають.

Деякі країни ЄС пускають з CoronaVac, але у публічні місця ресторани або магазини вас не пустять.

ЄС визнає українські сертифікати у Дії, але Австрія, Литва, Польща та Словаччина готові працювати з паперовими сертифікатами міжнародного взірця.

Окремо треба дізнаватися про вакцинацію для дітей, бо в деяких країнах це обов’язкова умова.

Якщо ваша подорож тривала та з пересадками у різних країнах, то варто пам’ятати, що сертифікати зазвичай перевіряють у першій країні ЄС.

МОЗ розширило перелік професій з обов'язковою вакцинацією.

Євросоюз виключив Україну із списку безпечних країн через загострення ситуації з коронавірусом.

Ексміністерка МОЗ Зоряна Скалецька спрогнозувала, коли українці зможуть зняти маски