Nvidia створила мініатюрний і надпотужний комп'ютер зі штучним інтелектом, який може здійснювати до 200 трильйонів операцій за секунду

В 2022 році на ринку з'явиться черговий суперкомп'ютер Jetson AGX Orin від компанії Nvidia - представник нового покоління ПК має габарити всього 100х100х87мм, тобто, з легкістю може уміститися на долоні. Попри свої "іграшкові" параметри, Jetson AGX Orin - зовсім не іграшка, оскільки його надзвичайна потужність дозволяє використовувати розробку Nvidia для робототехніки, автономних машин, медичних пристроїв та різних форм вбудованих обчислень.

Jetson AGX Orin набагато потужніший за свого попередника, Jetson AGX Xavier: малюк має процесор із 12-ядрами на базі Cortex-A78AE, 32 ГБ пам'яті DRAM LPDDR5 та 64 ГБ флешпам'яті eMMC 5.1. Модель підтримує до 6 камер із 16 смугами MIPI CSI-2, може кодувати відео 4K при 60 к/с (два потоки) і декодувати кадри роздільною здатністю 8K при 30 к/с. Всі ці якості дозволяють Jetson AGX Orin паралельно запускати одразу декілька програм штучного інтелекту та створювати складні моделі, призначені для розуміння мови або тривимірного сприйняття світу.

Попри фантастичну потужність, Jetson AGX Orin дуже енергоефективний, оскільки споживає усього від 15 Вт до 50 Вт електроенергії. Пристрій має п'ять портів RJ45 (зі швидкістю 10 Гбіт/с), чотири порти USB 2.0, є DisplayPort 1.4a, чотири вузли UART, три SPI, чотири I2S, вісім I2C, два CAN, DMIC, DSPK та контакти GPIO.

Фото: Jetson AGX Orin. Nvidia

В комплекті із Jetson AGX Orin користувачі зможуть отримати драйвери Jetson Linux, зразки й інструменти для прискорення виведення штучного інтелекту, інструменти для комп'ютерного зору, графіки, мультимедіа, а також бібліотеки. Крім того, фахівці, зайняті у сфері робототехніки, отримають програму NVIDIA Isaac Sim для моделювання віртуальних середовищ, в яких можна керувати роботами на базі ШІ.

Для користувачів у сфері охорони здоров'я є NVIDIA Clara для візуалізації та геноміки на базі ШІ. А для розробників автономних транспортних засобів є NVIDIA Drive.

Нагадаємо, фахівці з OSINT-досліджень визначили найбільш безпечні для зберігання особистих даних месенджери.

Нагадаємо, експерти 5 найуспішніших стартапів, які змогли "вийти в люди" за допомогою проєкту Kickstarter.

Нагадаємо, Україна стала найкращою у Східній Європі країною для ІТ-аутсорсингу.