Що тепер перевірятиме поліція на дорогах

Патрульну поліцію забезпечили спецтехнікою, яка з'явилася на українських дорогах 12 листопада. Спецтехнікою перевірятимуть техстан транспортних засобів, тобто проводитимуть техогляд прямо на дорозі. Про це передавати Олексій Білошицький, заступник керівника Департаменту патрульної поліції.

Однак слід відразу підкреслити, що легковий транспорт перевіряти не будуть. Мобільні "лабораторії" аналізуватимуть стан транспорту за допомогою спецприладів.

У спецзасобах контролю з'ясовуватимуть чи відповідають технічні показники транспортних засобів згідно діючих стандартів для безпечного дорожнього руху.

Що вміє портативна діагностична лабораторія?

Мобільна станція діагностування. Фото: скріншот Нацполіція

За словами Білошицького, за допомогою приладів спецтранспорту, поліцейські зможуть робити виміри світла фар, якісмть і протертість протектора шин, перевіряти на безпеку вихлопних газів бензинових двигунів, димність дизельних силових агрегатів.

Також патрульні визначатимуть рівень шуму, люфти рульової колонки, а також справність інших важливих блоків транспортного засобу.

Заступник голови патрульної поліції зазначив, що такі станції вже знаходяться в кожній області.

Відзначається, що такими станціями вже оснащені кожен підрозділ патрульної поліції, в кожній області.

Який транспорт перевірятимуть?

Мобільна станція діагностування. Фото: скріншот Нацполіція

Поліція перевірятиме вантажні автомобілі понад 3,5 тонни, а також причепи до них. Також перевірку проходитимуть автобуси, таксі, автомобілі для перевезення небезпечного вантажу, спеціалізовані ТЗ, а також легковики, які використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку.

За яким критерієм здійснюватиметься вибірка транспортних засобів?

Поліція на дорозі. Фото: скріншот Youtube

Під час застосування спеціальних пристроїв (приладів) за результатами контролю за відповідністю технічного стану транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, поліцейський складає Акт відповідності технічного стану транспортного засобу та його обладнання у двох примірниках, один з яких вручатиметься водієві транспортного засобу.

Які суми штрафів?

Штраф не передбачений для тих транспортних засобів, які не мають проходити обов’язковий технічний контроль. До таких категорій транспортних засобів належать легкові машини особистого користування будь-якої марки, причепи до них, мотоцикли, мопеди, мотоколяски, вантажні авто вагою до трьох з половиною тонн, якщо вік останніх становить до двох років. В іншому випадку таких штрафних нарахувань не уникнути:

  • прострочка ОТК — 3 400 грн;
  • повторне порушення — 17 000 грн;
  • порушення ТО з боку посадових осіб — до 34 000 грн.

Це дані 2019 року, які діють і сьогодні, оскільки заплановані зміни в законі про техогляд і штрафи за його порушення поки не почали діяти.

Також варто зазначити, що при виявленні порушень, поліція може заборонити пересуватися транспорту. Така норма діє у статті 37 "Підстави для заборони експлуатації транспортних засобів" Закону України "Про дорожний рух", де сказано, що при виявлення технічних несправностей і невідповідності вимогам правил, норм, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також неукомплектованості відповідно до призначення, експлуатація транспортного засобу забороняється.

Новий законопроєкт передбачає ТО для приватного транспорту. У проєкті від Мінюсту йдеться, що легкові автомобілі (з кількістю пасажирів до 9) мають проходити обов’язковий техогляд через чотири роки після першої реєстрації, а далі – через рік. У випадку, коли авто використовується в таксі – щорічно.

Якщо автомобіль не пройшов вчасно обов’язковий технічний контроль, власник має сплатити штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 1 700 грн).

Для власників авто на євро номерах закінчився пільговий термін.

Домашніх улюбленців наділили правами, а власників приструнчили обов'язками.

Нардепи придумали амністію для фейкових сертифікатів.