Керівника "Фінанси та кредит" відмовилися судити у Високому суді Англії та Уельсу

Високий суд Англії та Уельсу виніс постанову щодо справи банку "Фінанси та Кредит" за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Про це сповіщають на сайті ФГВФО.

Суддя вирішив, що даний позов не підпадає під його юрисдикцію. Інших рішень Високий суд не приймав. ФГВФО повідомляє, що суддя запропонував звернутися до українського законодавства, бо вважає цю справу такою, що підлягає законам України. Хоча у позові йшлося не лише про Костянтина Жеваго, але й про три англійські компанії та громадянина Великої Британії, яких підозрюють у виведенні коштів з банку.

Фонд зауважив, що боротьбу за повернення виведених коштів та активів буде продовжувати в українських судах та судах інших юрисдикцій.

Британські та українські консультанти Костянтин Жеваго, проти якого висунуті звинувачення зазначили, що справа була і є питанням України та вони задоволені, що суд Великої Британії відхилив позов.

Юристи колишнього бенефіціара "ФтаК" звинуватили попереднє керівництво Нацбанку у непрофесіоналізмі та необґрунтованих діях. Також адвокати підкреслили, що англійський суд зобов'язав Фонд гарантування вкладів компенсувати всі фінансові витрати пов'язані з даним процесом Жеваго.

Нагадаємо, Жеваго був бенефіціаром банку "Фінанси та Кредит". У 2015 році банк було визнано неплатоспроможним, а після розслідування виявлено схеми та вивід коштів на великі суми. У 2019 році в Жеваго оголосили в національний розшук та у грудні дозволили його заарештувати.
Жеваго підозрюється у виведенні біля двох з половиною мільярдів гривень з банку.

У Time назвали найвпливовіших людей світу у 2021 році.

В Україні ВРУ прийняла закон "про олігархів", Зеленський вважає його історичним шансом.

В Україні відкрили ще одне відомство з економічної безпеки, чого від нього чекати.