Відома компанія Google буде виплачувати антимонопольному комітету ЄС штраф у розмірі 2,4 мільярди євро

У Євросоюзі відхилили апеляцію гіганта Google у накладанні штрафу у розмірі 2,4 мільярда євро. Раніше у Брюсселі компанію засудили за зловживання своїм панівним положенням серед пошуковиків.

Про це у середу 10 листопада повідомила пресслужба суду, пише Reuters.

Антимонопольна комісія встановила, що Google надавав привілеї власним сервісам перед конкуруючими сервісами. Суд ЄС General Court підтвердив рішення комісії щодо штрафу. Мова йде про пошукову систему з шопінгу.

Судова справа тягнеться з 2017 року, відколи за рішенням Єврокомісії антимонопольного комітету Google зобов’язали сплатити санкції розміром 5% від середньодобового обороту компанії Alphabet.

Google не погодився з сумою штрафу та звернувся з апеляцією у вересні чотири роки тому. У Google вважають, що сума штрафу ґрунтувалася на невірних розрахунках. Та закликали Європейський суд загальної юрисдикції скасувати або хоча б зменшити покарання.

У суді заявили, що надавши своєму сервісу Google Shopping перевагу, компанія відмовилася від конкуренції, встановивши свої монопольні правила.

Також у суді відхилили аргументацію, що великі інтернет-магазини мають свої власні інтернет-сайти, заявивши, що "ці платформи не перебувають на одному ринку.

Google заявила, що перегляне це рішення і що вже виконала розпорядження Комісії щодо забезпечення рівних ігрових умов для конкурентів. У ньому не йдеться, чи подаватиме компакнія апеляцію до Суду ЄС (CJEU), вищого суду Європи.

Варто сказати, що проти Google відкрито ще дві справи, з порушення антимонопольного законодавства ЄС. Одна з них, найбільша у розмірі 4,3 мільярда євро відкрита у справі щодо операційної системи Android.

Юристи намагалися довести, що Google не мав антиконкурентного наміру, і компанія не могла знати, що її поведінка була зловживанням на підставі прецедентного права ЄС, оскільки цього не було прецеденту.

Однак юрист Європейської комісії Ентоні Доус (Anthony Dawes) зазначає, що компанія не могла не знати про характер своїх дій та незнання законодавства не позбавляє від відповідальності.

Він зазначив, що порушення, вчинені з необережності, не менш серйозні, ніж порушення, вчинені навмисне.

Також юрист наголосив, що найвище покарання, передбачене законом не 4,5 % від прибутків Google, а 10 %.

Цікаво, що загальна сума штрафів, які були накадені за останні 10 років на Google за порушення антимонопольного законодавства сягаєж понад 8,25 млрд євро.

Третя гучна справа стосується порушення закону у роботі рекламної служби AdSense, де ЄС має вагоміші аргументи, про це запевняють спеціалісти з антимонопольного відомства.

Telegram, Viber, Whatsapp не гарантують безпеку, який месенджер найзахищеніший.

Материнська компанія Google Alphabet Inc стала третьою з ринковою капіталізацією у понад 2 трильйони доларів.

Українець створив конкурента для Google.