В Україні планують заборонити "небесні ліхтарики" як вироби, що шкодять довкіллю та, а за їх використання збираються штрафувати

"Небесні" або "китайські" паперові ліхтарики, які запускають в повітря за допомогою джерела відкритого вогню, планують заборонити в Україні. Відповідний законопроєкт розроблено урядом - тепер його має розглянути та ухвалити Верховна Рада.

Зокрема, документ передбачає введення нової норми до Кодексу про адміністративні правопорушення, згідно з якою запуск (не виготовлення, ввезення та продаж) паперових ліхтариків каратиметься штрафом у розмірі від 1 530 до 4 590 гривень, причому розмір штрафу зростатиме в тому випадку, якщо правопорушення вчинить посадова особа - заплатити доведеться вже від 4590 до 15 300 гривень.

В тому разі, якщо запуск виробу призвів до пожежі, сума штрафу знову зросте: фізичні особи платитимуть від 4590 до 15 300 гривень, а посадові - від 10 700 до 30 600 тисяч гривень.

Необхідність заборони паперових повітряних ліхтариків зумовлена небезпекою, яку вони створюють для довкілля: так, даний виріб значно підвищує загрозу виникнення пожеж, може перешкоджати роботі повітряного транспорту, шкодять екології, оскільки погано розкладаються в природних умовах після приземлення та, зрештою, перетворюються на сміття. Крім того, в металевих каркасах ліхтариків нерідко застрягають та гинуть птахи та дикі тварини.

Варто відзначити, що в разі ухвалення законопроєкту Україна приєднається до багатьох країн світу, в яких вже заборонено дані вироби, причому деінде їх використання карається не лише штрафами, а й тюремним ув'язненням на строк до трьох років. В Україні ж передбачається лише адміністративна відповідальність; причому за дотриманням оновленого законодавства слідкуватимуть не лише правоохоронці, а й представники ДСНС, Державної екоінспекції та Держлісагентства.

Нагадаємо, згідно з новим законом, жорстоке поводження з домашніми тваринами каратиметься високими штрафами та кримінальною відповідальністю.

Нагадаємо, у Верховній Раді хочуть амністувати українців, які придбали підробні сертифікати про вакцинацію.

Нагадаємо, розмір штрафів в Україні зміниться, оскільки в уряді планують "відв'язати" його від прожиткового мінімуму.