В Україні 10 листопада закінчився термін пільгового розмитнення автомобілів з європейськими номерами

Водії які не встигли легалізувати свої авто будуть змушені платити штраф у розмірі до 170000 грн.

Голова комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Верховної ради Данило Гетманцев заявив, що більше відтермінування не буде. Пільговий період скінчився, і вже з 10 листопада на дорогах будуть патрулювати Нацполіція, яка виписуватиме штрафи водіям, які їздять на нерозмитнених автомобілях.

"Питання з "євробляхами" вирішене. Станом на 09.10 понад 83 тисячі автомобілів розмитнено, а бюджет отримав 2,9 млрд грн", - заявіив Гетманцев.

Варто сказати, що далеко не всі власники авто скористалися можливістю пільгового розмитнення, яке не було надто дешевим. Проте штрафи які виписують з 9 10 сягатимуть до 170 тисяч гривень.

Організація "АвтоЄвроСила", яка була організатором багатьох мітингів та акцій протестів, а також допомагала створювати законодавство для розмитнення автомобілів в Україні заявила, що не зупиниться у боротьбі за дешеве розмитнення авто, та буде звертатися до народних депутатів, з вимогою продовжити термін пільгового розмитнення.

Олег Ярошевич записав відеозвернення, у якому звернувся до українців:

"Ми будемо звертатися з вимогами продовжити пільговий період, але не впевнений, що це може дати якийсь результат", - заявив він.

Варто знати, що українці, які не встигли розмитнити автомобілі, будуть змушені заплатити до 170 тис. грн штрафу. У власників машин залишається два способи, або вивезти свої авто, або розмитнити їх за вже новою ціною.

Лише 10% "євробляхерів" встигли розмитнити свої авто, заявили представники руху "АвтоЄвроСила". Деякі навіть не намагалися легалізувати придбані машини, а інші – не змогли назбирати кошти, адже обіцяних дешевих тарифів так і не відбулося.

Після закінчення пільгового періоду залишається можливість розмитнити автомобіль. Попри те, що це буде важка процедура, її реально здійснити.

"Ми продовжимо боротися за зниження тарифів, за зниження ставок, щоб змінити законодавство та зробити його дешевше українцям", - наголосив Ярошевич.

Варто зазначити, що пільговий період для учасників АТО діє до 8 лютого 2022 року. У організації вигадали, як можна за допомогою пільговиків провести та легалізувати автомобіль в Україні.

Цікаво знати, що на Закарпатті з початку 2021 року митники оформили 499 протоколів на "євробляхерів" через перевищення терміну ввезення або транзиту авто. Загалом суд розглянув 270 справ та виніс рішення про конфіскацію 209 автомобілів на суму 9,5 млн грн. Розмір штрафів складає 6,5 млн. грн.

Однією з причин, крім відсутності великих сум грошей, є неможливість зняття з реєстрації автомобіля з єврономерами. Адже такі авто часто були оформлені на іноземців, а українці використовували їх за дорученням. Тепер, щоб легально оформити машину, треба зняти її з обліку за кордоном. А це без офіційного власника зробити неможливо.

"Зняти з обліку автомобіль за кордоном без дозволу власника цього автомобіля юридично неможливо", - розповів юрист Іван Казачук.

На українських дорогах від 10 листопада буде знаходитися спеціальна техніка.

За словами Гетманцева, на вимоги мітингарів в українській владі більше не звертатимуть увагу.

"Мітингарі можуть виходити на вулицю, можуть не виходити, але якщо ми — влада, та ще й у демократичній державі, то ми маємо ухвалювати рішення на користь більшості, а не на користь вуличної акції".

Домашніх улюбленців наділили правами, а власників приструнчили обов’язками.

Амністія фейкових COVID-сертифікатів: що буде з українцями.

Бюджет втрачає величезні суми через тіньове працевлаштування.