У космічному агентстві NASA перенесли політ людини на Місяць

Гучний політ людини на місяць у проєкті "Artemis 3" переноситься приблизно на рік, з 2024 року на 2025. Про це заявили у космічному агентстві, пише CNBC.

Причиною перенесення місії Artemis стали зміна масштабу деяких космічних програм, пандемія Covid-19 та проблеми з фінансуванням. Ця місія, яка доставить першу жінку на землю Місяця, буде називатися Artemis 3.

Адміністратор NASA відмітив, що адміністрація колишнього президента США не взяла до уваги деякі технічні труднощі, плануючи висадити людину на Місяці у 2024 році. Також одним із факторів затримки реалізації програми пов’язаний із судовим позовом від компанії Blue Origin.

Судова тяганина підтвердила що за контрактом Space X має побудувати місячний модуль у рамках проєкту Starship.

За словами Нельсона NASA вважає своїм пріоритетом якнайшвидше і безпечніше повернення людини на Місяць. Однак через зазначені вище чинники реалізацію місії можна буде здійснити не раніше 2025 року.

До суду подав відомий мільярдер Джефф Безос, засновник Amazon та компанії Blue Origin. Безос мав претензії до космічного агентства про контракт на створення корабля для посадки на Місяць вартістю 2,9 млрд доларів з компанією SpaceX Ілона Маска. На думку Безоса NASA мало доручити кільком компаніям реалізувати будівництво модулів.

Проте федеральний суд відмовив Безосу в задоволенні позову. NASA витратило на цей розгляд майже сім місяців.

Білл Нельсон також розкритикував відсутність коштів, виділених Конгресом в останні роки на розробку місячного модуля.

Після рішення суду стало зрозуміло, що перший політ з 1972 року та посадка людини на Місяць відбудеться на вдосконаленій версії корабля Starship від SpaceX.

Перший тестовий політ SLS та "Оріона" без екіпажу на борту має відбутися вже у лютому 2022 року - це і буде перша місія програми. Очікується, що протягом тритижневого польоту космічний корабель здійснить політ навколо Місяця.

У 2025 році "Artemis 3" має вперше більш ніж за півстоліття доставити людину на Місяць. Астронавти мають висадитися на Південний полюс.

Однією з причин, через які NASA обрало саме цю точку, стали величезні запаси льоду в кратерах, куди ніколи не потрапляє сонячне світло. Передбачається, що лід у майбутньому можна буде використовувати для виробництва палива просто на Місяці - це дозволить знизити вартість польоту, оскільки тоді паливо не треба буде доставляти з Землі.

До цього на Місяці побували 12 американських астронавтів, які літали під час програми "Аполлон".

Вартість розробки капсули, в якій будуть розташовані астронавти, зросла з 6,7 мільярда доларів до 9,3 мільярда, повідомив Білл Нельсон.

Але астронавти сядуть на місячний посадковий модуль, де досягнуть землі Місяця, а потім повернуться.

Програма Artemis спрямована на встановлення тривалої присутності на Місяці та підготовку до поїздок на Марс.

Перші люди, які ступили на місячну землю, були частиною місії "Аполлон-11" у 1969 році, а востаннє люди були на Місяці в 1972 році за програмою "Аполлон-17".

Вчений запропонував амбітний план колонізації Червоної планети.

Як сучасні технології дали поштовх у вивченні космосу.

Безшумний літак від NASA обіцяє стати революційним проривом в авіації.