Супутники, які Україна планує запустити до 2025 року, слугуватимуть, крім іншого, для військових цілей

Одним із завдань державної космічної програми України, вже затвердженої урядом, стане запуск шести супутників українського виробництва, які здійснюватимуть спостереження за територією держави, допомагаючи таким чином не лише науковцям, а й військовим та рятувальникам. Таким чином, повернення України у космос стане не лише питанням престижу і фінансового прибутку, а й нагальною необхідністю, заявив голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай в інтерв'ю виданню Новое время.

"Космос є сферою стратегічного державного інтересу, і ми маємо інвестувати у власні компетенції та технології. Сподіваюся, що політики в нашій країні розуміють значення космічної програми та гратимуть на стороні своєї держави", - зазначив Тафтай.

При цьому Тафтай наголосив, що група українських супутників матиме різну роздільну здатність. Іншими словами, вони орієнтуватимуться на дистанційне зондування Землі та будуть фотографувати її поверхню з орбіти, для чого вони повинні мати кращі характеристики, ніж широко розрекламований урядом супутник Січ-2−30, який, прогнозовано, має бути виведений на орбіту до кінця 2021 року.

Для порівняння - перший супутник угрупування, "Січ-2-30" має просторове розділення своєї оптики на рівні 7 метрів. Наступне покоління українських супутників матиме розділення уже в 0,5−1 метри - його буде достатньо для того, щоб "розгледіти" з орбіти окремі одиниці ворожої техніки та навіть невеликі групи солдатів, що зробить "українські космічні війська" незамінними для розвідки.

Втім, наразі анонсованих супутників Україна ще не має: їх мають створити в рамках космічної програми, яка наразі очікує голосування у Верховній Раді. Примітно, що вартість цієї програми - 40 мільярдів гривень, проте її бюджетна частка складатиме лише 15 мільярдів. Решту суми мають надати зацікавлені у питанні інвестори.

Нагадаємо, в найближчі чотири роки Україні знадобляться 40 мільярдів гривень на реалізацію космічної програми.

Нагадаємо, у Канаді хочуть побудувати космодром, де запускатимуть український ракетоносій Циклон 4-М.

Нагадаємо, в Україні розробили прототип місячної промислово-дослідницької бази.