Вплив китайської кризи на світову економіку

Стало відомо, що китайська компанія, один з найбільших забудовників, Evergrande, на межі дефолту по виплаті відсотків своїм вкладникам. DMSA, Deutsche Marktscreening Agentur (німецьке агентство скринінгу ринку) яке також є інвестором компанії вже готує процедуру банкрутства Evergrande Group. Про це стало відомо н10 листопада 2021 року з повідомлення на Cision.

За весь період інвестор не отримав ніяких платежів до кінця пільгового періоду. Зараз Агентство готує документи для оголошення Evergrande банкрутом.

Evergrande Group, компанія, яка є лідером на ринку нерухомості в Китаї, у вересні вже перебував на межі дефолту. Після чого їй надали пільговий період, протягом нього необхідно було погасити заборгованість. Наприкінці цього пільгового періоду просочилася інформація, що відсотки були виплачені, але DMSA вже визнало дефолт і довело у дослідженні.

Банкрутство Evergrande може призвести до остаточного краху глобальної фінансової системи.

На думку представника DMSA Марка Мецлера, Міжнародний фінансовий ринок не реагував на звістки про банкрутство такого гіганта як Evergrande. Мецлер називає представників ринку наївними. І наводить підтвердження Центрального банку США, який підтвердив побоювання DMSA.

DMSA повідомляє, що станом на 10 листопада Evergrande необхідно було заплатити своїм інвесторам 148,13 мільйона доларів..

Вранці 11 листопада Reuters передавати, що China Evergrande Group вдалося уникнути дефолту. За даними видання представники контрольних пакетів облігацій заявили, що отримали відсотки від забудовника.

Bloomberg писати, що зобов'язання сплачені за всіма трьома облігаціями, і посилається на представника Рахункової палати.

Чому дефолт китайського забудовника може обвалити світову економіку

Забудовниками є споживачами металу, збанкрутіла компанія вплине на виробництво металу і падіння ціни на сировину.

За даними з бірж станом на 20 вересня індекс гірничодобувних індійських компаній просів на 6,8%.

Крім того, в цінні папери другого в Китаї забудовника вкладали гроші 171 банк і 121 фінансова компанія.

У разі проголошення дефолту з сектора нерухомості відбудеться відтік капіталу. Це значно вплине на економіку Китаю, яка з різних причин страждає від кризи попиту. Своєю чергою це позначиться на торгівлі.

Україну криза в Китаї торкнеться теж. Експерт Української Асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов зазначає, що хоча інвестиційно Україна з Китаєм пов'язана не надто тісно, адже Китай мало інвестує в Україну, але у сфері торгівлі буде відчуватися значна прогалина.

Попри те, будь-які масштабні коливання у світовій економіці так чи інакше впливатимуть на Україну.

Чому Китай може стати новим світовим лідером і посунути позиції США.

Чи варто Україні відмовлятися від використання вугілля.

Україна може стати транспортним суперхабом, приєднавшись до китайського проекту