Фахівці з OSINT-досліджень визначили найбільш безпечні для зберігання особистих даних месенджери

Після гучних скандалів, пов'язаних із витоком чи крадіжкою особистих даних, у які потрапляли навіть такі гіганти як Facebook, все більше користувачів переймаються питанням - чи можна взагалі безпечно користуватися соцмережами і месенджерами, не ризикуючи при тому власними даними. Виявляється, месенджери, які здатні захистити своїх користувачів, існують - і це не суперпопулярний Telegram чи Whatsapp, репутація якого за останні роки теж встигла похитнутися. На основі перевірок за кількома параметрами експерти дійшли висновку, що найбезпечніші месенджери не обов'язково мають бути широко розрекламованими.

Компанія Molfar, яка займається OSINT-дослідженнями, порівняла 9 месенджерів, обравши найпопулярніші за рейтингом в AppStore та Google Play. Крім того, враховувалася також репутація і реклама додатків - в Molfar перевірили, чи справді ці месенджери є таким анонімними та безпечними для користувачів, як заявляють їх розробники.

З'ясувалося, що розхвалений Telegram опинився лише на п'ятому місці в той час, як шосте дісталося Facebook Messenger. Ще гірші результати у Viber та Whatsapp, які посіли сьоме та восьме місця відповідно. А от лідерами рейтингу стали маловідомі Threema, Wickr, та Signal - на відміну від своїх набагато успішніших конкурентів, ці месенджери мають високу надійність криптографічних протоколів та алгоритмів.

Інфографіка: Molfar

Примітно, що Threema та Wickr краще за всіх справляються зі зберіганням даних, оскільки вони не збирають та не надсилають контактну інформацію при анонімному використанні. Крім того, Threema найбільш функціональна, оскільки має власні сервери, передбачає анонімну процедуру реєстрації та дозволяє додавати контакти без сервера каталогів.

Беззаперечний плюс месенджера Signal - традиція щорічного проведення аудиту безпеки починаючи з 2014 року (жоден із месенджерів-конкурентів таким не переймається). Своєю чергою, Whatsapp, Facebook Messenger, Discord, Telegram та Viber охоче співпрацюють з правоохоронними органами та надають на їх вимогу особисту інформацію користувачів.

Варто зазначити, що оцінюючи та порівнюючи додатки, експерти Molfar використовували інформацію з таких джерел, як: офіційні аудити безпеки, відкритий код додатку, судові справи, політика конфіденційності, вебсайт компаній, публічні випадки витоку або передачі даних третім особам, публічні заяви засновників.

Нагадаємо, Мінцифри розширило можливості застосунку "Дія", додавши декілька оновлень, пов'язаних із сертифікатами про вакцинацію.

Нагадаємо, голова корпорації Facebook Марк Цукерберг став відповідачем у справі про витік особистих даних із соцмережі, який стався ще у 2018 році.

Нагадаємо, кількість користувачів TikTok перевищила мільярд.