У німецькому Бундестазі запропонували направити біженців, які намагалися прорватися у Євросоюз з Білорусі — до України. Таку ідею запропонував один з представників соціал-демократичної партії Німеччини Нільс Шмід, який має повноваження коментувати зовнішньополітичні питання.

Пропозиція Шміда полягає в тому, щоб мігранти попрямували до України і там чекали на відповідь щодо заявок на притулок у Євросоюзі. У інтерв'ю Deutschlandfunk.

Як сказав політик можна було б домовитися з Україною, щоб біженці перебували там до розгляду заявок на притулок. Та підкреслив, що таким чином можна було б дати зрозуміти, що не кожен біженець автоматично потраплятиме у ЄС.

На думку представника Бундестнгу, Польща вчиняє вкрай незадовільно, витісняючи біженців без можливості подати їм заявку на притулок у ЄС.

На думку Шміда, Польща має дотримуватися міжнародних норм, зокрема, надавати нужденним базовий гуманітарний захист та право на розгляд заявки на притулок. Політик СДПН також закликав позбавити авіакомпанії, які доставляють мігрантів до Білорусі, права на зліт і посадку.

У Німеччині впевнені, що Олександр Лукашенко є рушійною силою ситуації що виникла. Пригадують, як навесні він погрожував ЄС заполонити Європу наркотиками та біженцями, якщо санкції не будуть зняті, що й відбувається.

В жовтні, глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що

"У Європі ми стикаємося з тим, що Лукашенко використовує біженців як інструмент тиску на європейські держави. Лукашенко — не що інше, як голова державної контрабандистської групи".

За словам прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, який звернувся до Сейму 9 листопада, причиною загострення ситуації на білорусько-польському кордоні є Росія. Моравецький запевняє, що Лукашенко, лише виконавець завдань, "які ставить перед ними російський президент Володимир Путін".

На цей випад Дмитро Пєсков відповів:

"Ми вважаємо абсолютно безвідповідальними та неприйнятними слова премʼєр-міністра Польщі про те, що Росія відповідальна за цю ситуацію".

Також Пєсков вказав на невиконання Європою задекларованих зобов’язань.

Нагадаємо, ситуація на кордоні Білорусь та Польща загострилася 8 листопада. Декілька тисяч біженців з країн Близького Сходу та Африки впритул наблизилися до кордону з Польщею та стали прориватися на Польську територію.

Наступної ночі люди на кордоні стали перерізати колючий дріт, яким огороджена прикордонна зона. Біженці розповідають, що придбали туристичні квитки до Мінську, що не є проблемою.

Польща оголосила надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю. Відомо, що біженці мріють потрапити до Німеччини.

Секретар української РНБО, Олексій Данілов відповів на пропозицію німецького Бундестагу.

"На засіданні РНБО ми розглядали це питання. Та маємо пропозицію соціал-демократам у Німеччині взяти біженців у Білорусі собі додому по 2, по 3, по 5", - заявив Данілов.

Його обурила пропозиція німецького депутата залучити Україну у цьому питанні.

"З якого переляку ми маємо брати їх до себе, якщо німці мають про них піклуватися?"

Також він зазначив, що РНБО обговорила ризики та загрози для України, у разі, якщо мігранти будуть перетинати український кордон. На уточнюючі запитання Данілов відповів, що діяти будуть у межах законодавчих норм нашої країни.

У Варшаві президент Ради ЄС Мішель зустрічається з прем’єр-міністром Польщі Моравецьким, щоб обговорити ситуацію.

Євросоюз виключив Україну із списку безпечних країн через коронавірус.

В Україні МОЗ розширило перелік професій з обов'язковою вакцинацією.

Угода про «відкрите небо» з ЄС, запрацює лише через кілька років.