На що витратить кошти від інвесторів криптовалютний стартап

Компанія заснована українцем Олексієм Глуховським Matter Labs, яка розробила протокол масштабування zkSync для Ethereum Layer 2, оголосила, що отримала фінансування у сумі 50 мільйонів доларів США, у другій серії фінансування. Про це повідомляє видання TechCrunch.

Раунд серії В очолила компанія Andreessen Horowitz, а також Placeholder, Dragonfly та 1kx.

Друга серія фінансування була закрита, та запропонована стратегічним інвесторам. Серед них Blockchain.com, Crypto.com, Consensys, ByBit, OKEx, Alchemy, Covalent, та інші, в цілому близько 70 компаній.

zkSync використовує розширену математику для масштабування блокчейну Ethereum. Основою смартконтрактів є унікальний набір інструментів для досягнення консенсусу. zkSync пропонує досягати консенсусу для користувачів у мережі trustless , тобто без довіри один до одного.

"Це проєкт, має забезпечити самостійну та суверенну участь у цифровій економіці, тобто зберегти справжній контроль над цифровою економікою, та зробити її доступнішою для будь-кого в світі", - заявив Глуховський.

zkSync повністю успадковує гарантії безпеки Ethereum, приймаючи архітектуру згортання ZK — єдиний підхід до масштабування блокчейну, який покладається на чисту криптографію замість колективно довірених валідаторів, мостів або спостерігачів.

ZK означає Zero-Knowledge (Proofs), сімейство складних протоколів для підтвердження цілісності обчислень.

zkSync v2 підтримуватиме смартконтракти, сумісні з EVM. Це перший зведений пакет ZK з портованим додатком Solidity, який працює в тестовій мережі.

"zkSync дозволить транзакції Ethereum відбуватися набагато швидше та з нижчою платою за газ. Математика, яку використовує Matter Labs, справді дуже красива, і дивно, що це так скоро буде реалізовано у величезних масштабах", – сказав Ден Боне, професор комп’ютерних наук у Стенфорді.

Проєкт на який стартап збирав кошти має давати змогу нодам блокчейну масштабуватися, тобто розширюватися. При чому це не зашкодить безпеці та децентралізації.

"Допомагаючи масштабувати Ethereum, Matter Labs розблокує цілий новий набір можливих додатків у web3. Ми раді співпрацювати з ними у цій місії", - заявив основний інвестор Andreessen Horowitz.

Matter Labs має намір використати кошти для розширення своїх наукових та інженерних команд та фінансування розвитку бізнесу.

Зараз стартап набирає команди у Києві та Берліні, є десяток відкритих вакансій.

Нещодавно Ethereum запустив оновлений ланцюг 2.0, про який довгий час йшла розмова. Ціна за токен ЕТН підскочила до 4842 долари, тепер аналітики та трейдери очікують нових досягнень та злетів криптовалюти, яка дихає в потилицю біткойну.

Нещодавно ми писали, що за останній рік майнити етер, попри велику сплату за газ було вигідніше ніж основну криптовалюту.

Материнська компанія Google Alphabet Inc стала третьою компанією трильйонером.

Біткойн поступився по вигідності майнінгу Етереуму.

Аналітики та трейдери прогнозують нові максимуми для біткойна.