Американська компанія Cargill надасть Україні кредит у розмірі 250 мільйонів євро

Кабінет міністрів прийняв постанову провести державні зовнішні запозичення у 2021 році шляхом залучення кредитів від Cargill Financial Services International Inc - ці гроші мають піти на поповнення державного бюджету в 2021 році, повідомляється на сайті уряду.

При цьому Кабмін доручив Міністерству фінансів передбачати під час складання проєкту держбюджету на відповідний рік кошти для погашення та обслуговування державних зовнішніх запозичень, здійснених відповідно до цієї постанови.

Варто зауважити, Україна щоквартально буде сплачувати відсотки за кредитами: кредит на три роки передбачає сплату в розмірі 5,15% річних, а кредит на п'ять років - 5,85% річних.

Раніше Cargill пропонував підтримати "зрошувальну" реформу в Україні фінансово, оскільки в компанії побачили "перспективу на роки" в даному проєкті. Причому новий кредит від компанії не буде для України першим: у 2010 та 2020 уряд уже позичав у Cargill суми в обсязі 100, 150 та 250 мільйонів євро. Втім, 250-мільйонний кредит 2020 року надавався Україні з умовою сплачувати дещо більші відсотки: на три роки під 5,95% річних і на п'ять років під 6,85% річних. Після отримання чергової позики Україна буде винна американській компанії вже 580 мільйонів євро.

Примітно, що в євро Україна (зрештою, і не тільки Україна) позичає тому, що в цій валюті кредитні ставки нижчі - позичаючи в євро, уряд може платити майже на 2% нижче.

Разом з тим, станом на вересень 2021 року державний борг України становив 125,3 мільярда доларів, причому на 2 мільярди він збільшився лише протягом поточного року.

Довідково: Cargill – американська компанія, яка виробляє та продає зернові та олійні культури, переробляє насіння соняшника та сої, виготовляє корми для тварин. В Україні філіал компанії володіє олієпереробним заводом в Херсонській області, комбікормовим заводом у Львівській області та двома елеваторами в Черкаській та Дніпропетровській областях.

Нагадаємо, Верховна Рада пропонує виділити "карантинні" гроші для підтримки бізнесу.

Нагадаємо, 700-мільйонний транш від МВФ, який Україна розраховує отримати в листопаді, піде на покриття дефіциту держбюджету.

Нагадаємо, Верховна рада підтримала проєкт закону, яким передбачається внесення змін до Державного бюджету на 2021 рік.