Набув чинності закон, який захищає домашніх улюбленців

Закон №2351 щодо жорстокого поводження з домашніми улюбленцями набув 8 листопада. Тепер за знущання та грубе поводження з тваринами українців будуть штрафувати та забороняти їх тримати.

Окрім того, у законі прописані зобов’язання щодо вигулу тварин, зокрема йдеться про реєстрацію собак та норми у яких утримуються собаки та коти.

У статті 154 закону зазначається, що не можна приводити домашніх улюбленців у громадські місця та на вигул без поводків та намордників.

Виключенням є породи, які внесені до переліку небезпечних порід.

Штрафи також передбачені за не прибирання власником екскрементів тварин, які знаходяться у громадському місці.

За такі порушення норм поведінки та утримання тварин, власників будуть штрафувати від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів, себто 170 або 340 грн. Якщо ж порушення здійснила посадова особа, то штраф сягатиме від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів, себто від 340 до 850 грн.

Якщо власник тварини поводив себе жорстоко та знущався, то крім штрафів, які становитимуть 3400 – 5100 грн. Крім того, не можна буде мати тварин від 5 до 10 років.

У законі зарегламентували поняття, - "каліцтво" та "тілесне ушкодження тварини". Тепер заборонено бити, підсипати отруту, дресувати в жорстких умовах, дарувати тварин як призи, робити фото за гроші, а також топити чи душити.

Ще забороняється жебракувати з тваринами, залишати у закритому салоні авто, з температурою повітря вище +20 градусів, або нижче +5 градусів. Також не можна тварину прив’язувати до автотранспорту та примушувати бігти.

Також закон забороняє прив’язувати та залишати тварину одну у громадському місці.

Окремим пунктом забороняється розводити птахів для приготування делікатесу фуа-гра.

Адміністративна відповідальність настає з 16-тирічного віку.

Якщо ж тварина захворіла на сказ, для її евтаназії факт хвороби має підтвердити лікар-ветеринар.

Власник тварини має забезпечити свого вихованця поводком, намордником та нашийником. Поводок має бути не менше 20 метрів, а для сторожових собак не менше ніж 10 метрів.

У законі з’явилася також і кримінальна відповідальність. У разі, якщо насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, стали злочином, настає кримінальна відповідальність.

За створення аудіо- та відеопродукції, що пропагує жорстоке поводження з тваринами порушнику загрожує від 1 до 3 років позбавлення волі, а за повторне порушення від 5 до 8 років. Кримінальна відповідальність настає з 14 років.

Нагляд за дотриманням норм закону покладено на плечі Національної поліції.

Економіст розповів, чому зростання кількості заробітчан погано для економіки.

У владі вирішили посилено боротися з тіньовими працівниками, що очікує нелегалів.

«Слуги народу» пропонують підтримати бізнес у червоних зонах, скільки хочуть виділити.