Народні депутати пропонують виділити карантинні гроші для підтримки бізнесу

Новому законопроєкті про допомогу для українських бізнесменів які працюють у червоній зоні пропонують виділити 3 млрд гривень. Гроші планують взяти з державного бюджету на поточний рік, додавши у нього поправки. Про це йдеться у законопроєкті на сайті ВРУ.

Пропонується розширити дохідну частину бюджету на 3 мільярди гривень та користуючись з цього підтримати бізнес і найманих працівників у "червоних" зонах.

У том же законопроєкті депутати пропонують збільшити дохід від податку на додану вартість за попередній рік на 1,9 мільярда грн та збільшити очікування від податку на прибуток підприємств на 975 мільйонів гривень.

У пояснювальній записці зазначають, що кошти будуть спрямовані на відновлення роботи підприємців у період послаблення карантинних заходів та виходу з карантину. На думку нардепів це потребує підтримки та вжиття відповідних заходів реагування.

Мета виділення коштів — поліпшення умов діяльності та заохочення до вакцинації.

"Законопроєктом передбачається внести зміни до Закону України "Про Держбюджет на 2021 рік" стосовно надання допомоги застрахованим особам на період обмежувальних протиепідемічних заходів, які були запроваджені для зупинки поширення COVID-19", - йдеться у поясненнях.

Пропонують, щоб Міністерство економіки спрямувало кошти для соціальної підтримки застрахованих осіб, які постраждали від обмежень.

Наразі в Україні у червоній зоні перебуває 16 регіонів, а з 12 листопада доєднається ще одна, Черкаська область.

Нагадаємо що в червоній зоні для підприємців різних форм власності діють обмеження.

Це наявність повного курсу вакцинації або негативний результат тесту який діє впродовж 72 годин. Варто зазначити що ПЛР має бути здійснений сертифікованою лабораторією.

Також місцева влада може запроваджувати додаткові обмеження.

Варто зазначити, що власників ТРЦ, та інших закладів, робота у яких проводиться в разі 100% вакцинації мають обладнати спеціальну зону, у якій перевіряючі органи мають проводити перевірку працівників та відвідувачів.

Також відомо, що влада знову заговорила про підтримку підприємців та виплату допомоги, однак, було наголошено, що цього разу сума підтримки буде нижчою ніж минулого року.

Йдеться про пільги на оренду приміщень, кредитування та сплату комунальних послуг. Серед іншого, йдеться про тих представників малого й середнього бізнесу, які дотримуються всіх санітарно-епідемічних норм.

Також стало відомо, що МОЗ видало наказ про розширення списку професій та представників установ, у яких працівники без повного курсу вакцинації не будуть допущені до роботи та їм не буде збережено зарплатню та стаж.

Стало відомо, чи можуть звільнити працівника без короновірусного сертифікату щеплень.

Ексміністр МОЗ Зоряна Скалецька спрогнозувала, коли припиниться епідемія Covid-19.

Українська влада пішла на жорсткі правила для нещеплених працівників.