Вчені вважають, що з часом Марс можна було б повернути до життя

Одне із основних джерел звичного нам "земного" життя - вода - в достатній кількості є на Марсі, що у 2012 році підтвердив марсохід NASA Curiosity. Щоправда, атмосфера Червоної планети позбавлена кисню, а сам Марс не має магнітного поля, яке могло б відбивати вбійче високоенергетичне сонячне випромінювання. Втім, переконаний професор Гарі Кінг з Університету штату Луїзіана, з часом ці проблеми можна було б вирішити та повернути Марс до життя, зробивши планету цілком придатною для комфортного перебування на ній людей, повідомляє видання Science Focus.

Звісно, без сучасних технологій не обійтися: так, план науковця передбачає будівництво на Марсі автоматизованих заводів, що виробляли б такі шкідливі для земної атмосфери парникові гази. На Марсі вони, навпаки, посприяли б відродженню атмосфери, оскільки завдячуючи їм Червона планета "зігрілася" б, крига на її поверхні знову перетворилася на воду, а фотофтори - фотосинтезуючі бактерії - змогли б прижитися та почати виробляти кисень, необхідний для створення біосфери.

"Можливо, температура Марса може бути підвищена достатньо, щоб підтримувати фототрофи. Але це все ще залишає проблему", – каже Кінг.

Цією проблемою є та сама відсутність магнітного поля на Марсі, через що 3,5 мільярди років тому він і втратив свою первісну атмосферу. Втім, вважає Кінг, якщо біосферу планети можна буде відродити, бактерії, цілком можливо, зможуть підтримувати постійний рівень кисню, як це відбувається на Землі.

Примітно, що відродити атмосферу на Марсі за схожою схемою кілька років тому пропонував американський підприємець та винахідник Ілон Маск, який вважає, що парниковий ефект на Червоній планеті могли б спровокувати термоядерні вибухи на полюсах. Щоправда, таку ініціативу розкритикували вчені-астрофізики, які заявили, що для формування на Марсі умов, в яких могла б існувати людина, знадобляться мільярди років.

Нагадаємо, майбутні колонізатори Марсу стартуватимуть з нового космодрому в Техасі, який будує Ілон Маск.

Нагадаємо, величезні об'єми льоду на поверхні Марса в майбутньому можуть стати цінною сировиною для видобутку водню.

Нагадаємо, місія Mars Sample Return збирається доставити зразки марсіанського ґрунту на Землю для аналізу.