На "Київському бронетанковому заводі" завершили роботу над першим зразком БТР-4КШ-Т, призначеної на експорт до Таїланду

Вироби "Київського бронетанкового заводу" давно цікавлять військове керівництво Таїланду - зокрема, ще у 2017 році під час міжнародної оборонної виставки Defence&Security тайці висловили готовність придбати партію машин БТР-4. Втім, подальше замовлення було скореговане: в Таїланді побажали, щоб підприємство переробило лінійний бронетранспортер БТР-4U у серійну командно-штабну машину БТР-4КШ, після чого КБТЗ підготував технічну документацію та нещодавно завершив роботу над першим зразком. За кілька днів машину готуються представити замовнику, повідомила пресслужба підприємства у Facebook.

Новий БТР оснащується бойовим модулем "Іва-М", апаратурою внутрішнього зв’язку і комутації з системою керування полем бою, а також системою відеоогляду та допомоги водієві. Відділення управління та зв’язку розраховане на розміщення штабної групи з восьми осіб.

Фото: facebook.com/dpkbtz

Примітно, що у 2019 році на замовлення командування Сухопутних військ Королівства Таїланд Київським бронетанковим заводом у кооперації з Інститутом оборонних технологій Міністерства оборони Таїланду була створена схожа КШМ на базі БТР-3 – БТР-3КШ (BTR-3CS) або ACPC-01.

Фото: facebook.com/dpkbtz

Варто зауважити, що зараз збройні сили Таїланду, закупивши раніше досить велику партію дешевших українських БТР-3Е1 (створених на основі БТР-80), також отримують китайські бойові колісні машини піхоти VN1 і американські бронетранспортери Stryker.

Довідково: Командно-штабна машина (КШМ) – бойова машина на бронетанковій або автомобільній базі, яка призначена для забезпечення радіозв’язку та управління у тактичній ланці сухопутних військ.

Нагадаємо, на Київському бронетанковому заводі відновили чергову партію БТР-80, які зазнали пошкоджень в ході російсько-української війни.

Нагадаємо, КБ "Південне" пропонує озброїти ЗСУ вітчизняними зенітно-ракетними комплексами "Кільчень".

Нагадаємо, Міноборони України зацікавлене в отриманні ракет Brimstone Sea Spear, які розробляє британська компанія.