Показники захворюваності на Covid-19 змушують йти жорсткі дії, перелік обов’язкових до щеплення професій

Масова захворюваність на небезпечну хворобу та низька кількість вакцинованих, змушує владу йти на суворіші заходи та обмеження. У Міністерстві охорони здоров'я збільшили перелік професій та установ, працівники мають бути обов'язково щеплені, щоб продовжувати роботу. Про це йдеться у повідомленні на сайті МОЗ.

Крім попередньо затверджених категорій освітян та держслужбовців додали ще декілька пунктів. Зокрема мова йде про підприємства та установи, які працюють у сфері управління органами центральної влади, також працівники, які надають соціальні послуги, працюють у закладах соціального захисту для дітей та реабілітації.

Ще однією категорією внесені представники державних підприємств, які мають стратегічне значення для безпеки та економіки країни. Перелік таких держпідприємств затвердив уряд у 2015 році.

Серед них підприємства оборонного комплексу - "Укроборонпром", "Антонов", "Миколаївський суднобудівний завод", "Південмаш","Інститут Патона", аеропорт "Бориспіль". Також підприємства енергетики - "Нафтогаз", "Укрнафта", "Чорнобильська АЕС", "Харківобленерго, а також комбінати хлібопродуктів, "Укрпошта", "Ощадбанк".

Варто зазначити, що постанова набирає чинності через місяць, 9 грудня 2021 року. За цей час всі представники зазначених установ мають час пройти повний курс вакцинації або надати затверджену довідку від лікаря стосовно протипоказань для щеплення. В інакшому разі невакцинованих працівників не пустять на роботу без збереження заробітної плати та стажу.

Нагадаємо, що єдиним протипоказанням у МОЗ назвали тяжку форму алергічної реакції. Також сертифікатом про відтермінування вакцинації на три місяці може бути затверджена МОЗ форма про одужання після коронавірусу.

У РНБО щодня повідомляють оновлені дані нових випадків та летальних випадків внаслідок Covid. На думку голови МОЗ Віктора Ляшка попри зниження показників захворюваності, показники смертності продовжать бути високими.

Станом на 10 листопада, кількість нових інфікованих становить 23 283 особи, при цьому за добу померло понад 800 осіб.

Лікарі закликають вакцинуватися, запевняючи, що вакцина хоч і не захистить від хвороби, але може вберегти від потрапляння у госпіталізацію.

Водночас стало відомо, що парламентарії Євросоюзу рекомендували учасникам ЄС не впускати громадян України без документів про повний курс щеплення на території своїх країн, через складну ситуацію з коронавірусом. Кожна країна сама визначатиме, чи пускати українців, але відомо, що Бельгія повністю зачинила кордон для українців, навіть з сертифікатами про щеплення.

Тим часом у Мінцифри розробили додаткові застосунки для підтягування сертифікатів у додатку Дія.

Тож наразі можна отримати сертифікат про одну дозу вакцини, про дві - внутрішній та зовнішній, дитячий сертифікат та розробляється сертифікат на основі ПЦР-тесту.

Крім того, у застосунку можна підтягувати дані про вакцинацію та засвідчений лікарями факт хвороби на коронавірусну інфекцію тим українцям, які досі не перейшли на пластикову картку та мають паперову книжечку.

Юристи розповіли, чи можуть звільнити невакцинованих працівників.

Тих українців, які підробили вакцинацію пропонують «амністувати» та надати вакцину.

Євросоюз виключив Україну із списку безпечних країн, чи можна подорожувати за таких умов і як.