У законі про олігархів вже знайшли помилки, та будуть переголосовувати

23 вересня у четвер Верховна Рада поспіхом прийняла закон, завдяки якому будуть визначати олігархів, та обмежувати їхню діяльність та вплив на суспільне життя. Однак, вже на наступний день після його прийняття нардепами, знайшлося як мінімум три юридичні помилки, через які він не може бути підписаний. Про них написав нардеп Ярослав Железняк, на своєму Telegram-каналі.

Він зазначив, що в одній статті (ст. 5), про визначення особи олігархом, прийняли три правки 396,398,406, які одна одну заперечують.

Нардеп зазначає, що не раз наголошувалося що у законі є юридичні помилки, але з порушенням Регламенту, було проголосовано закон, а тепер його прийдеться по статтях переголосовувати.

Також відомо, що Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Раді переголосувати статтю 5 закону. Зазначається, що згідно ст. 131 закону про регламент, можливе таке усунення суперечностей у прийнятому Верховною Радою законі.

Тепер для того, щоб переголосування ти та усунути колізію у статті 5 слід винести на розгляд парламенту цю статтю.

Зазначимо, що багато противників Закону про олігархів блокували трибуни та вчинили галас при розгляді документу. Депутати від "Батьківщини" не голосували, заявивши, що було порушено домовленості про розгляд документу, закон приймався з поспіхом по спрощеній процедурі. Юридичні поправки, які вносили депутати з інших фракцій — не приймалися. Опозиційні депутати вважають, що закон про олігархів поверне Україну ще більше до диктатури.

У проєкті закону є чотири критерії, за якими РНБО, та ще низка служб НБУ, СБУ та АМКУ будуть визначати особа є олігархом чи ні.

Це такі чинники, чи бере людина активну участь у політичному житті, чи має вплив на ЗМІ, чи є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, є суб'єктом природних монополій або займає монопольне становище на загальнодержавному товарному ринку і протягом одного року поспіль, та якщо вартість активів особи перевищує 1 млн прожиткових мінімумів.

Володимир Зеленський на сесії Генеральної Асамблеї закликав ООН ефективніше виконувати функції.

Як в Україні будуть рятувати ГТС, та постачати у Європу водень.

Зеленський зустрівся з президентом корпорації Microsoft.