КБ "Південне" пропонує озброїти ЗСУ вітчизняними зенітно-ракетними комплексами "Кільчень"

Надію на мирне небо над головою українцям дарує система ППО - протиповітряної оборони, яку, зі зрозумілих причин, значно розширили та модернізували за останні 7 років (в принципі, зараз її цілком справедливо можна вважати однією з найкращих в Європі). Втім, українській армії час потроху переходити на сучасну зброю, оскільки ППО, яке ми маємо зараз, дісталося нам у спадок від Радянського Союзу. Наразі новий, потужний, відповідаючий стандартам НАТО та повністю український зенітно-ракетний комплекс під назвою "Кільчень" пропонує ЗСУ конструкторське бюро "Південне", повідомляє Радіо Свобода.

Потенціал у "Кільчені" великий: високоманевреними ракетами ЗРК зможе вражати дозвукові цілі на відстані до 280 кілометрів, винищувачі на дальності близько 130 кілометрів, балістичні цілі – до 44 кілометрів та "прикривати" великий обласний центр від нападу з повітря.

"Кожен окремо взятий комплекс може працювати в автономному режимі. Кожен комплекс здатен одночасно проводити стрільбу по 12 цілях", - підкреслив керівник групи проєктного відділу КБ "Південне" Валерій Перьков.

Орієнтовна вартість однієї "Кільчені" складе 150 мільйонів доларів - сума, на перший погляд, чимала, але враховуючи, приміром, вартість американських ЗРК Patriot, які коштують у 3-4 рази більше - досить помірна.

Пропозиції щодо розробки "Кільчені" КБ "Південне" надавало Міноборони ще у 2018-2019 роках, причому військові схвалили проєкт, але далі паперів діло тоді не дійшло. Втім, у КБ сподіваються, що програму врешті-решт зможуть ухвалити ще до початку 2022 року, а отже - за 3 роки буде готовий перший прототип.

"Зараз розглядається програма розвитку ракетно-реактивного озброєння в Україні. Цей проєкт є в цій програмі – створення зенітного ракетного комплексу великої дальності. Сподіваємось, що у найближчі місяць-два ця програма буде ухвалена, і в межах цієї програми в тому числі проєкт зенітного ракетного комплексу "Кільчень" буде розпочато", - розповів гендиректор КБ "Південне" Олександр Кушнарьов.

Нагадаємо, Міноборони України зацікавлене в отриманні ракет Brimstone Sea Spear, які розробляє британська компанія.

Нагадаємо, ударні безпілотники Bayraktar за декілька місяців перебування на озброєнні ЗСУ довели свою ефективність під час війни на Сході України.

Нагадаємо, Збройні сили України потрапили в топ-25 найсильніших армій світу та в першу десятку - серед армій Європи.