Танення льодовиків, спричинене глобальним потеплінням, вже у 2030 році загрожує затопленням деяким містам

Принаймні шість міст, розташованих в різних кінцях світу, можуть бути затоплені вже у 2030 році через те, що зміни клімату зайшли занадто далеко. Так, через танення льодовиків та підняття рівню Світового океану під загрозою опинилися Новий Орлеан (США), Венеція (Італія), Амстердам (Нідерланди), Калькутта (Індія), Хошимін (В'єтнам) та Басра (Ірак), повідомляє видання India Times із посиланням на доповідь експертів організації Climate Central, яка досліджує зміни клімату планети.

"Хоча світові лідери, можливо, знаходять рішення щодо зміни клімату та катастроф, які очікують людство в майбутньому на COP26, неминуче вже почалося", - зазначають експерти.

Зрештою, мешканцям Амстердаму, Венеції та Нового Орлеану не звикати до боротьби з водою - протягом кількох століть ці міста, розташовані значно нижче рівня моря, постійно ризикують піти під воду, тож дамби і гідротехнічні споруди для цієї місцевості не новина. Втім, виклики, які кидатиме людям природа, ставатимуть все більш небезпечними з плином часу.

А от іракська Басра може постраждати через те, що місто-порт розташоване у заболоченій низині, підйом рівня води на якій призведе до сильного підтоплення. Хошимін, своєю чергою, страждатиме від сильних штормів, слідом за якими приходитиме вода. Щодо Калькутти, то до 2030 року, стверджують кліматологи, місто все частіше стикатиметься з сильними повенями, одна з яких може призвести до його руйнації.

Чи є рішення у даної проблеми? Вчені стверджують, що часу лишилося обмаль, а світові лідери, які взяли на себе обов'язок боротися із глобальним потеплінням, здебільшого обмежуються словами, не вдаючись до конкретних дій.

При цьому варто зауважити, що підписана у 2015 році Паризька угода передбачає утримання глобального потепління на рівні плюс 1,5°C щодо доіндустріального періоду. Експерти з Climate Central вважають, що навіть за такого сценарію рівень світового океану підніметься на 2,9 м протягом наступних 200–2000 років. Вчені відзначають, що при збереженні та зростанні обсягу викидів шкідливих речовин середня температура на Землі збільшиться на 4°C до 24 століття.

Нагадаємо, під час кліматичного саміту Cop26 в Глазго понад 40 країн погодились відмовитись від використання вугілля в енергетиці у найближчі 20 років.

Нагадаємо, зміна клімату, згідно з найгіршим сценарієм, може призвести до вимирання людства вже через півтисячі років.

Нагадаємо, через глобальне потепління льодовик Тянь-Шаня може зникнути, що стане причиною нестачі питної води.