Запуск марсохода пожвавили інтерес до "червоної планети"

Цікавість до Марсу вийшла на новий рівень після того, як почала надходити інформація з даними зібраними Perseverance. Проте всі ці дані стали доступними завдяки технології "бачення" від LiDAR.

Про те, коли стала доступною навігація на основі бачення супутника RemoveDEBRIS, пишуть на порталі AZOsensors.

Супутник RemoveDEBRIS був запущений з Міжнародної космічної станції в травні 2018 року. Найважливішим вантажем на супутнику вагою у 100 кг був навігаційний пристрій VBN.

Датчик VBN був розроблений для RemoveDEBRIS для активного видалення сміття та розпізнання об’єктів у космосі. Він дозволяв визначити вісь перекидання та геометричні особливості окремих частин космічного сміття, перш ніж механічно зафіксувати відходи для очищення.

Датчик VBN на RemoveDEBRIS включав дві підсистеми: кольорову камеру та датчик LiDAR зі спалахом. Під час успішної місії супутника, яка тривала два роки, він робив 3D-зображення на відстані від 50 см до понад 100 м.

Місія NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), яка стартувала у 2005 році досліджує залишки води, які можуть бути на поверхні Марсу.

Для пошуку залишків води на поверхні Червоної планети використовувалися різні інструменти: пошук мінералів, підземних вод, слідів пилу та розподілу води в атмосфері, щоденний моніторинг глобальної погоди на планеті.

Основним застосуванням датчиків для цього аналізу є набір камер з надзвичайно високою роздільною здатністю та камер, які записують світло у невидимих спектрах. Один з них є найбільшим, коли-небудь встановленим на космічному кораблі, який відвідує планету, і може помічати об’єкти, такі маленькі, як обідній стіл, на поверхні Марса з орбіти MRO.

На MRO є два датчики відстеження зірок (один є резервним). Це смарткамери, які фотографують зірки та порівнюють ці дані з власною базою даних зірок, що дозволяє космічному кораблю з’ясувати точне розташування в космосі та відносно Землі та Марса. Ці просторові знання є життєво важливими для космічного корабля для виконання будь-яких маневрів, таких як вихід на орбіту Марса, зміна орбіти для вивчення іншої ділянки поверхні Марса або уникнення ударів астероїдів і метеороїдів

Спектрометр для зображення аналізує невеликі ділянки розміром з тенісний корт, щоб визначити гарячі джерела або інші крихітні водні об’єкти.

Зоряний трекер оновлюється новим зображенням кожні 10 секунд, тому космічний корабель MRO завжди знає, де він знаходиться в космосі. На борту також є два інерціальних вимірювальні пристрої, що поєднують три акселерометри з трьома кільцевими лазерними гіроскопами. Для кожної осі космічного корабля їх по три.

Новини з Марсу вражають своїми масштабами та відкриттям. Нещодавно стало відомо, що запущений у 2017 році марсохід Curiosity, який зібрав зразки ґрунту з дюн Багнольда, та невдовзі вийшов з ладу, не провів місію даремно.

Вчені NASA змінили методику відбору проб таким чином, що марсохід помістив зразки ґрунту не в порожні ємності, а в чаші з хімічною сумішшю, таким чином вченим вдалося визначити молекули аміаку та органічної бензойної кислоти, які раніше не знаходили на планеті.

Ця знахідка може підтвердити теорію про те, що раніше на Марсі були озера, річки, та мікроби.

Також повідомляють, що мінігелікоптер який є у складі Perseverance здійснив свою 15 місію, та зробив нові знімки планети.

Марсохід Perseverance шукає сліди марсіанського життя, що відомо про місію NASA.

Вчені вирішили добувати водень з покладів льоду на Марсі.

NASA успішно тестує на Марсі дрон-гелікоптер Ingenuity.